VIII. GMINNY KONKURS WIEDZY O RUCHU DROGOWYM

    Test wiadomości.

   Test wiadomości.

Rozwiązywanie 22 pytaniowego testu wiadomości - pierwsza część konkursu.

     Później niż w latach poprzednich, ale już po raz ósmy w Publicznej Szkole Podstawowej im. Św. Kingi w Łąkcie Dolnej odbył się VIII. Gminny Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym dla klas czwartych, organizowany przy współpracy z policją. 17 czerwca 2009 roku z testem, torem przeszkód i znakami w miasteczku ruchu drogowego zmagało się 12 uczniów z trzech szkól podstawowych Gminy Trzciana. Do rywalizacji przystąpiły czteroosobowe reprezentacje szkół z Łąkty Dolnej, Kierlikówki i Trzciany. Tym razem zabrakło drużyn z Leszczyny i Kamionnej.
    Rywalizacja była bardzo wyrównana, a jak się potem okazało w tym roku o ostatecznej klasyfikacji zadecydował głównie test wiadomości. Najlepiej napisali go: Gabriel Giza z PSP w Kierlikówce (21 na 22 możliwych punktów) i Michał Młyński z PSP w Łąkcie Dolnej. Ci sami chłopcy byli również najlepsi na torze przeszkód i na jeździe po miasteczku ruchu drogowego. W tej ostatniej konkurencji dzielnie walczyły dziewczęta: Agnieszka Górka z PSP w Kierlikówce i Joanna Stańdo z PSP w Trzcianie, które uzyskały  tyle samo punktów, co drugi w tej konkurencji Michał Młyński.

Start do miasteczka ruchu drogowego. Zawodnik w miasteczku ruchu drogowego.
Tor przeszkód. Zawodnik na torze przeszkód.
Miasteczko ruchu drogowego i tor przeszkód - konkurencje praktyczne.

   Gdy komisja pod przewodnictwem aspirant Adama Tatko - dzielnicowego z Posterunku Policji w Trzcianie podliczyła punkty za wszystkie konkurencje, okazało się, że najlepsze wyniki uzyskali uczniowie: 1. Gabriel Giza - PSP w Kierlikówce - 58 pkt. 2. Michał Młyński - PSP w Łąkcie Dolnej - 54 pkt. 3. Agnieszka Górka - PSP w Kierlikówce i Oliwia Bujak - PSP w Trzcianie - po 48 pkt. Prowadzona była  także klasyfikacja drużynowa. Suma punktów wszystkich członków drużyn pozwoliła ułożyć następująca klasyfikację zespołową: 1 miejsce - PSP w Kierlikówce - 198 pkt. 2. PSP w Łąkcie Dolnej - 187 pkt. 3. PSP w Trzcianie - 174 pkt.

Pani Jolanta Młyńska podczas ogłaszania wyników. Asp. Adam Tatko podczas wręczania nagród.
Puchar dla kapitana drużyny z Kierlikówki. Zbiorowe zdjęcie organizatorów i uczestników konkursu.
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

    Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody i dyplomy. Wręczali je: pani Jolanta Młyńska - dyrektor PSP w Łąkcie Dolnej, Cecylia Piskorz - nauczycielka i asp.Adam Tatko.  Zwycięska drużyna PSP w Kierlikówce otrzymała również puchar. Fundatorem nagród w tej imprezie, zorganizowanej w ramach  programu profilaktyczne - wychowawczego pt. "Życie i zdrowie to moje największe wartości", realizowanego w PSP w Łąkcie Dolnej, był Urząd Gminy w Trzcianie.

I MIEJSCE II MIEJSCE III MIEJSCE
Ekipa PSP w Kierlikówce. Ekipa PSP w Łąkcie Dolnej. Ekipa PSP w Trzcianie.
PSP Kierlikówka PSP Łąkta Dolna PSP Trzciana

 wstecz.