STANISŁAW GUTOWSKI WŚRÓD NAJPOPULARNIEJSZYCH STRAŻAKÓW REGIONU

     Najpopularniejszy Strażak 2008.  Najpopularniejszy Strażak 2008.
Gala z okazji rozdania nagród w konkursie "Na Najpopularniejszego Strażaka Regionu Tarnowskiego 2008".

    Do 16 kwietnia 2009 roku włącznie czytelnicy "Dziennika Polskiego" mogli oddawać głosy na "Najpopularniejszego Strażaka Regionu Tarnowskiego". Pierwszy etap tego plebiscytu wyłonił czołową dwudziestkę, która została nagrodzona wycieczką do Brukseli. Pojechali tam na zaproszenie europosła Czesława Siekierskiego i w dniach 4 - 8 kwietnia 2009 roku zwiedzali m. in. Brukselę, Ostendę i Parlament Europejski.
     W drugim etapie plebiscytu Czytelnicy "Dziennika Polskiego" mogli na kuponach zamieszczanych w gazecie oddawać swój głos na jednego z tych 20 kandydatów. Wśród nich byli czterej strażacy z terenu powiatu bocheńskiego: Mieczysław Nowak z Łapanowa, Ryszard Gaworczyk z Muchówki, Tadeusz Cichoń z Kolanowa i Stanisław Gutowski z Trzciany. Sylwetka każdego kandydata była prezentowana na łamach "Dziennika Polskiego".

Najpopularniejszy Strażak 2008. Najpopularniejszy Strażak 2008.
Najpopularniejszy Strażak 2008. Najpopularniejszy Strażak 2008.
Najpopularniejszy Strażak 2008. Najpopularniejszy Strażak 2008.

     Uroczystość, wzorowana na oskarowej galii, zgromadziła wielu dostojnych gości, w tym 3 posłow (Wiesław Woda, Edward Czesak i Urszula Augustyn), wicemarszałka województwa małopolskiego Romana Ciepielę, wicewojewodę Stanisława Sorysa oraz kwiat strażactwa małopolskiego. Uczestnicy uroczystości jako pierwsi dowiedzieli się o wynikach konkursu. Najpopularniejszym strażakiem powiatu bocheńśkiego - głosami Czytelników "Dziennika Polskiego" został Ryszard Gaworczyk z OSP w Muchówce (471 głosów), który jest także strażakiem zawodowym w PSP w Bochni. Nagrodę (GPS) wręczył mu Starosta Bocheński Jacek Pająk, a gratulowali wyróżnienia m. in. prowadzący uroczystośc Kazimierz Sady i Komendant Powiatowy PSP w Bochni Krzysztof Kokoszka. Sympatyczne maskotki oraz pamiątkowe certyfikaty otrzymali także pozostali kandydaci: Mieczysław Nowak (376), Tadeusz Cichon (336); Stanisław Gutowski (289). Jeśli weźmiemy pod uwage fakt, że zwycięzca plebiscytu - Piotr Musiał z OSP w Czchowie (powiat brzeski) otrzymał 1518 głosów, to widzimy, że mieszkańcy bocheńszczyzny głosowali słabo.
    Najpopularniejszy Strażak Regionu Tarnowskiego oprócz dyplomu, maskotki, nawigacji GPS, otrzymał także motorynkę, ufundowana przez  Andrzeja Sztorca - przewodniczącego sejmiku województwa małopolskiego.
   Ceremonię ogłoszenia wyników uzupełniły jeszcze przemówienia gości oraz pokazy artystyczne: taneczne i wokalno - instrumentalne. Organizatorem plebiscytu są komendanci powiatowi PSP w Tarnowie, Brzesku, Bochni i Dąbrowie Tarnowskiej oraz zarządy powiatowe ZOSP RP w tych miastach.

Ryszard Gaworczyk, Tadeusz Cichoń  i Stanisław Gutowski w Brukseli. Ryszard Gaworczyk, Tadeusz Cichoń  i Stanisław Gutowski w Brukseli.
Ryszard Gaworczyk, Tadeusz Cichoń  i Stanisław Gutowski na wycieczce w Brukseli.

    Przypomnijmy, że w ubiegłorocznym plebiscycie triumfował Jan Kulig z Łapanowa, a w dwudzistce laureatów była Anna Błąsińśka z OSP w Ujeździe. Ubiegłoroczny sukces druhny z Ujazdu i obecny Stanisława Gutowskiego potwierdzają, że strażacy z Gminy Trzciana są szanowani przez tutejsze społeczeństwo i cenieni za społeczną działalność. Kolejny - czwarty już plebiscyt - za rok !

Najpopularniejszy Strażak 2008.

 wstecz