ŚWIĘTO GMINY TRZCIANA I POWIATU BOCHEŃSKIEGO

Afisz.

    Tegoroczne Święto Gminy Trzciana będzie inne niż wszystkie poprzednie. Już w poprzednim roku była to impreza dwudniowa, gdyż niedzielne "Święto Gminy Trzciana" poprzedziły sobotnie obchody jubileuszu 60-lecia Orkiestry Dętej OSP w Leszczynie. Także w tym roku impreza będzie dwudniowa, ale tym razem zorganizowana zostanie z jeszcze większym rozmachem, gdyż połączona została ze "Świętem Powiatu Bocheńskiego". Licząc się z liczniejszym niż zwykle przyjazdem uczestników uroczystości oraz koniecznym miejscem na zorganizowanie imprez towarzyszących (wystawy, prezentacje) na miejsce świętowania wybrano Rdzawę, a dokładniej rozległe tereny w okolicy tamtejszej szkoły i parku podworskiego.
    Główni organizatorzy imprezy - Starosta Bocheński Jacek Pająk i Wójt Gminy Trzciana Józef Nowak - przygotowali bogaty program artystyczny. Podzielono go na dwie części. W sobotę - 25 lipca 2009 roku, od godziny 15.00 trwać będzie "Święto Gminy Trzciana". O godzinie 15.00 rozpocznie się cykl imprez dla dzieci. Na godz. 18.20 zaplanowano pierwszy koncert - na scenie zeprezentuje się trzciański kabaret "Ziomki". Pół godziny później rozpocznie się koncert zespołu "M-Teens" z Kierlikówki. O 19.20 na estradzie pojawią się członkowie Zespołu Piesni "Raj" z Rajbrotu. O 19.50 zacznie koncertować Strażacka Orkiestra Dęta OSP w Leszczynie, a zaraz po niej zatańczą dziewczęta z formacji tanecznej "Lets Dance" - także z Leszczyny. Około godziny 20.30 rozpocznie się zabawa taneczna.
   Niedzielne popołudnie 26 lipca 2009 roku przeznaczono na 'Święto Powiatu Bocheńskiego". To impreza organizowana corocznie w innych gminach Powiatu. Rok temu świętowano w Nowym Wiśniczu, teraz przyszła kolej na Gminę Trzciana.
   Oficjalnego otwarcia Święta dokonają wspólnie o godzinie 14.00 Starosta Jacek Pająk i Wójt Gminy Józef Nowak. Potem aż do godziny 19.00 prezentować się będą poszczególne gminy. Będą to w kolejności: 14.00 - Gmina Bochnia (Kapela "Siedlecanie"), 14.45 - Gmina Rzezawa (Orkiestra Dęta z Okulic i Grupa teatralna "Lustro" - także z Okulic), 15.15 - Gmina Łapanów (Zespół wokalny "Astravox" i taneczny "Kameleon"), 15.45 - Gmina Drwinia (Kapela ludowa "Groblanie"), 16.15 - Gmina Żegocina (Zespół Pieśni i Tańca "Łąkta" i kapela ludowa z Żegociny). Na 16.45 zaplanowano oficjalne powitanie gości przez Starostę i Wójta). O 17.30 zacznie prezentować się Miasto Bochnia (grupa "Ładni Ludzie" z MDK w Bochni), a pół godziny później Gmina Lipnica Murowana (Zespół "Górzanie" z Koła Gospodyń Wiejskich z Lipnicy Murowanej, Kabaret "Jagodziorze" z Lipnicy Górnej i Zespół Tańca Nowoczesnego "Sampi"). Jako ostatnia zaprezentuje się Gmina Trzciana (Kabaret "Zgred"). O 19.00 rozpocznie się koncert Gwiazd Wieczoru. W tych rolach wystapią: najpierw "Grupa Marcina" z Nowego Wiśnicza", a potem (około 19.40) Zespół "Skaldowie". Na 21.10 zaplanowano występ nowosądecko - bocheńskiego zespołu "EKG", grającego muzykę pop-fanky. Imprezę zakończy pokaz sztucznych ogni i zabawa taneczna.

FOTORELACJE >>> RELACJE FILMOWE >>>
DZIEŃ DRUGI >>>

wstecz