TRZCIAŃSCY HODOWCY GOŁĘBI PODSUMOWALI SEZON

  Spotkanie Sekcji Trzciana PZHGP - 14 listopad 2009 r. Spotkanie Sekcji Trzciana PZHGP - 14 listopad 2009 r.
Spotkanie Sekcji Trzciana PZHGP - 14 listopad 2009 r.

      Hodowcy gołębi pocztowych z terenu Gminy Trzciana zrzeszeni w Sekcji Polskiego Związku Gołębi Pocztowych w Trzcianie, samodzielnie działającej dopiero od 21 stycznia 2009 roku, w dniu 14 listopada 2009 roku podsumowali swój pierwszy sezon lotowy. Uczynili to podczas spotkania z zaproszonymi gośćmi w trzciańskiej restauracji. W swoim krótkim wystąpieniu na początku spotkania Prezes Zarządu Sekcji Tomasz Babral przypomniał, że Trzciańska Sekcja powstała w wyniku odłączenia się od Sekcji Stadniki. Tworzy ją obecnie 21 osób. Jest wśród nich jedna kobieta - Magdalena Stadnik, która także lotowała w tym sezonie swoje gołębie. W sumie, w sezonie 2009 lotowało 19 członków Trzciańskiej Sekcji. Niektórzy z trzciańskich hodowców mają już dłuższy staż i lotowali gołębiami w oddziałach w Limanowej i Myślenicach. Teraz ze względu na duże odległości do punktów, w których koszuje się gołębie do lotów, zrodził się pomysł utworzenia sekcji na miejscu - w Gminie Trzciana.
    Miniony sezon lotowy był trudny. Odwołano 3 loty, a lot nr 8 z Kamienia Pomorskiego przyniósł bardzo duże straty w gołębiach, także dla członków Sekcji Trzciana. Już w pierwszym roku samodzielnego działania odnotowała ona także sporo sukcesów. Zdobyli Wicemistrzostwo Oddziału Dobczyce - Stadniki, a tytuł ten wywalczył sam prezes "Super Mistrz" Tomasz Barbral. Dzięki przychylności Wójta Gminy w Trzcianie Józefa Nowaka oraz działaczy Klubu Sportowego "Trzciana 2000" udało się na terenie Gminnego Centrum Turystyki, Rekreacji i Sportu w Rdzawie znaleźć lokal na siedzibę Sekcji Trzciana.
   Od chwili usamodzielnienia się minęło prawie 10 miesięcy. Spotkanie w Trzcianie było więc niejako świętowaniem pierwszego roku działalności. Zaproszono na nie gości z okolicznych Oddziałów. Przybyli m.in. Jerzy Gnaciński - Wiceprezes do spraw organizacji lotów Oddziału Limanowa II, Mirosław Podstolak - Prezes Oddziału Dobczyce - Stadniki, Członek Zarządu Oddziału Limanowa - Ryszard Murzyn, Łukasz Łosiowski - Skarbnik Oddziału Dobczyce - Stadniki. Był także obecny radny Gminy Trzciana - Franciszek Zatorski, którego zasługą jest pozytywne załatwienie sprawy lokalu sekcyjnego w Rdzawie.
   Uroczystość składała się z trzech części. W pierwszej głos zabrał Prezes Zarządu Sekcji Trzciana Tomasz Babral. Powitał przybyłych gości oraz członków Sekcji Trzciana i osoby im towarzyszące. Dokonał także krótkiego podsumowania pierwszego okresu samodzielnej działalności Sekcji Trzciana. W drugiej części spotkania miała miejsce ceremonia wręczenia dyplomów, medali i pucharów dla tych członków Sekcji, którzy odnieśli sukcesy lotowe. Ceremonia ta trwała dosyć długo, albowiem i sukcesów było sporo. Nagrody i wyróżnienia przyznano w kilku kategoriach; m. in. loty gołębi młodych, loty gołębi dorosłych, lotniki. Zarząd Sekcji przyznał także nagrody specjalne.
    Największe sukcesy w pierwszym sezonie lotowym Sekcji Trzciana osiągnęli: Tomasz Babral (Mistrz Gołębi Młodych, Najlepszy Lotnik i inne ), Andrzej Gacek (II Wicemistrz Gołębi Młodych i inne) oraz Robert Babral (I Wicemistrz Gołębi Młodych i inne) . Ale słowa uznania i gratulacje należą się także pozostałym członkom Sekcji, o czym świadczy bardzo duża liczba dyplomów przyznanych za osiągnięcia w lotowaniu gołębi.
    Trzecia część spotkania to biesiada przy stole. Tu przy dobrym jedzeniu i napitku była okazja porozmawiania o najbliższych planach,  kłopotach i radościach. 

Spotkanie Sekcji Trzciana PZHGP - 14 listopad 2009 r. Spotkanie Sekcji Trzciana PZHGP - 14 listopad 2009 r.
Spotkanie Sekcji Trzciana PZHGP - 14 listopad 2009 r. Spotkanie Sekcji Trzciana PZHGP - 14 listopad 2009 r.
Spotkanie Sekcji Trzciana PZHGP - 14 listopad 2009 r. Spotkanie Sekcji Trzciana PZHGP - 14 listopad 2009 r.
Spotkanie Sekcji Trzciana PZHGP - 14 listopad 2009 r. Spotkanie Sekcji Trzciana PZHGP - 14 listopad 2009 r.
Ceremonia wręczania nagród i wyróżnień za osiągnięcia sportowe członków Sekcji PZHGP Trzciana.

    Członkom Sekcji  PZHGP Trzciana gratulujemy sukcesów, życzymy dalszych wysokich lotów oraz pomyślności w dalszej pracy. Sekcja to zespół łudzi różnych zawodów (są tu np. rzemieslnicy, nauczyciele, policjanci) i w różnym wieku.  Najmłodszy członek Sekcji Grzegorz Marzec ma 19 lat. Zarząd Sekcji jest także dumny z tego, że wśród hodowców jest także kobieta.
    Od niedawna Sekcja Trzciana ma własną stronę internetową, na której będziemy na bieżąco mogli śledzić działania naszej grupy hobbystów, którzy uważają gołębie za najpiękniejsze i najmądrzejsze ptaki świata.

Uczestnicy spotkania w Trzcianie - 14.11.2009.

Uczestnicy spotkania w Trzcianie - 14.11.2009.

SERWIS INTERNETOWY SEKCJI TRZCIANA

RELACJA WIDEO

Serwis internetowy Sekcji Trzciana.

wstecz