SUKCES ALEKSANDRY BŁASIŃSKIEJ W KONKURSIE POEZJI ŚPIEWANEJ

Aleksandra Błasińska. Aleksandra Błasińska.
Aleksandra Błasińska.

    Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie artystycznym mieszkanki Gminy Trzciana. Aleksandra Błasińska - obecnie uczennica klasy pierwszej bocheńskiego I Liceum Ogólnokształcącego, a jeszcze nie tak dawno uczennica Publicznego Gimnazjum w Trzcianie, odniosła duży sukces, zajmując I miejsce w VII. Wojewódzkim  Konkursie Poezji Śpiewanej.
   W konkursie organizowanym przez Bursę Szkolnictwa Ponadpodstawowego nr 1 w Krakowie brać mogli udział soliści i zespoły z tego typu placówek wychowawczo - opiekuńczych. Aleksandra Błasińska reprezentowała Bursę Szkolnictwa Ponadgimnazjalnego w Bochni, a w wyjeździe do Nowej Huty towarzyszyła jej pani Danuta Gąsior.
   Powołane przez organizatorów jury oceniało dobór repertuaru, zgodność charakteru muzyki i poezji, muzykalność i warunki głosowe wykonawcy oraz ogólny wyraz artystyczny.
    19 listopada 2009 r. odbyło się przesłuchanie wszystkich uczestników tegorocznego konkursu. Piosenka z repertuaru "Czerwonych Gitar" pt. "Biały krzyż" w wykonaniu Aleksandry Błasińskiej, której akompaniowała także Karolina Stabrawa (z Publicznego Gimnazjum w Trzcianie) znalazła uznanie nie tylko w oczach jury, pracującego pod przewodnictwem Karola Wróblewskiego, ale i publiczności. Jak podkreśliła zasiadająca w jury krakowska poetka Justyna Trembecka, poziom tegorocznej edycji był bardzo wysoki i imponująca była również ilość uczestników.
     Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród miało miejsce w tym samym dniu. Okolicznościowe statuetki oraz dyplomy i nagrody książkowe otrzymało po trzech najlepszych wykonawców w obu kategoriach: indywidualnej i zespołowej.
     Gratulujemy !

Aleksandra Błasińska. Aleksandra Błasińska.
Aleksandra Błasińska podczas występów w Publicznym Gimnazjum w Trzcianie.

[wstecz]