W 5 LAT OD ŚMIERCI JANUSZA KULIGA

Janusz Kulig 1969 - 2004.

Materiał Łukasza Króla w serwisie www.rfm.fm.

Janusz Kulig 1969 - 2004

Materiał Łukasza Króla w serwisie www.rfm.fm.

     13 lutego 2009 roku mija 5 lat od tragicznej śmierci Janusza Kuliga na strzeżonym przejeździe kolejowym w Rzezawie. Jeden z najlepszych polskich kierowców rajdowych wjechał wprost pod nadjeżdżający od strony Bochni pociąg pośpieszny relacji Zielona Góra - Zamość, gdy rogatki nie były opuszczone przez dróżniczkę.
     Dziś już nie ma tam już budki dróżnika, która zasłaniała widoczność przy wjeździe od strony krajowej "czwórki", a ruch na przejeździe kierowany przez automat. Mieszkańcy oraz kierowcy wciąż jednak pamiętają o tragedii. Obok przejazdu kolejowego  stoi natomiast obelisk upamiętniający tragedię z 13 lutego 2004 r.  Na grobie Janusza w Łapanowie ciągle zapalane są nowe znicze, jego imieniem nazwano Publiczne Gimnazjum w Łapanowie.
     Do tych tragicznych chwil powraca pochodzący z Rdzawy młody dziennikarz  krakowskiego internetowego radia eLO RMF Łukasz Król, który dla tej rozgłośni i portalu internetowego www.rfm.fm  przygotował audycję pt. "Ostatni przejazd", której osnową jest rozmowa z ojcem zmarłego rajdowca - Panem Janem Kuligiem. Ojciec kierowcy rajdowego mówi o ostatnich, niestety nie zrealizowanych planach syna, wspomina jego sportową postawę i zaangażowanie w pracę z młodzieżą, wyraża wdzięczność za pamięć.
   Z materiałem można zapoznać się pod adresem tutaj >>>.

 

Filmy z serwisu www.video.google.com.

 wstecz