SUKCESY W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM "KTO TY JESTE¦ ?"

Edyta Piech.  Kinga Paj±k.
Edyta Piech - klasa II PSP w Ł±kcie Dolnej. Kinga Paj±k - klasa III PSP w Ł±kcie Dolnej.

   24 marca 2009 r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 5 im. Jana Matejki w Bochni odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem "Kto ty jeste¶?". Patronat honorowy nad konkursem obj±ł Burmistrz Miasta Bogdan Kosturkiewicz, który przybył na imprezę i obserwował popisy uczniów.
    W konkursie wzięło udział 32 dzieci z klas 0 - III z bocheńskich szkół podstawowych oraz z kilku gmin powiatu bocheńskiego. Przyjechali uczniowie z Królówki, Grobli, Starego Wi¶nicza, Chronowa, Ł±kty Dolnej, Leszczyny, Łapanowa. Jury złożone z nauczycielek języka polskiego Gimnazjum nr 1 i 2 w Bochni Magdaleny Hyp¶, Bernadety G±siorek oraz Krystyny Hamudy z Biblioteki Pedagogicznej obradowało pod przewodnictwem st. kustosza Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Bochni - Anny Stolarczyk.
    Jury wyłoniło laureatów: w kategorii klas "0": I miejsce - Oliwia Więsek z PSP nr 5 w Bochni; w kategorii klas pierwszych: I miejsce - Julia Jakieła z PSP nr 1 w Bochni; w kategorii klas drugich: I miejsce - Oliwia Do Tung z PSP w Chronowie, W kategorii klas trzecich: I miejsce - Kornel Kluba z PSP w Łapanowie. Wyróżniono także Karolinę Kruczyńsk± ze Specjalnego O¶rodka Szkolno- Wychowawczego w Bochni.
    Nie zawiedli także reprezentanci Gminy Trzciana, którzy kilka dni wczesniej 10 marca 2009 r. w Zespole Szkół w Leszczynie uczestniczyli w  Gminnym Konkursie Recytatorskim. W każdej grupie wiekowej pierwsze miejsca zajęły przedstawicielki Publicznej Szkoły Podstawowej z Ł±kty Dolnej - podopieczne Pani Cecylii Piskorz: Magdalena Gacek z kl. I, Edyta Piech z kl. II i Kinga Paj±k z kl. III. Cała trójka oraz reprezentantka klasy zerowej z PSP w Leszczynie Karolina Szaraj w dniu 24.03.2009 r. pojechała do Bochni, by zmierzyć się z pozostałymi 28 uczestnikami VIII. Konkursu Recytatorskiego "Kto Ty jeste¶ ?".  Zgodnie z regulaminem recytowały wiersze o tematyce patriotycznej. 
    Ich występ został z uznaniem przyjęty przez jury. Karolina Szaraj, Edyta Piech i Kinga Paj±k zdobyły II miejsca. Nagrody wręczył im Burmistrz Miasta Bochni Bogdan Kosturkiewicz. Należy dodać, iż obie uczennice doskonal± swoje umiejętno¶ci recytatorskie w ramach zajęć kółka teatralnego kierowanego przez mgr Cecylię Piskorz.

Nagrodzone uczennice z PSP w Ł±kcie Dolnej. Nagrodzone uczennice z PSP w Ł±kcie Dolnej.
Nagrodzone uczennice z PSP w Ł±kcie Dolnej.

wstecz