PLEBISCYT NA NAJLEPSZEGO DZIELNICOWEGO POWIATU

asp. Adam Tatko
Dzielnicowy w Gminie Trzciana - asp. Adam Tatko

   Dzielnicowym pracującym na terenie Gminy Trzciana jest asp. Adam Tatko. Pochodzi z Leszczyny. Wykształcenie średnie - absolwent Liceum Zawodowego w Bochni.  Ma za sobą 3 lata studiów w Akademii Pedagogicznej w Krakowie - kierunek geografia. Ukończył kurs dla dzielnicowych w Katowicach. Jest żonaty, ma 2 dzieci. Jest policjantem od 1995 roku, kiedy to rozpoczął pracę w oddziałach prewencji w Warszawie (1995-97). Potem został przeniesiony do Komendy Powiatowej Policji w Bochni, gdzie pracował do czerwca 1998 roku. Od tego czasu pracuje w Posterunku Policji w Trzcianie. Jego rewir obejmuje wszystkie wioski Gminy Trzciana. Podstawowy zakres obowiązków: rozpoznanie osobowe i terenowe, nadzór nad rodzinami patologicznymi, prowadzenie działań prewencyjnych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

     Komenda Powiatowa Policji w Bochni zaprasza do wzięcia udziału w plebiscycie na najlepszego dzielnicowego powiatu bocheńskiego. Głównym celem organizowanego plebiscytu jest zachęcenie mieszkańców danego rejonu do współpracy z dzielnicowym, a także zebranie informacji pozwalających podnieść jakość i skuteczność jego działań na rzecz lokalnej społeczności.
    W konkursie może wziąć udział każdy mieszkaniec naszego powiatu poprzez zagłosowanie na wybranego przez siebie dzielnicowego. Zagłosować można poprzez wypełnienie krótkiej ankiety składającej się z trzech pytań, którą następnie należy wrzucić do jednej ze skrzynek umieszczonych w urzędach miast i gmin lub jednostek policji.
    Konkurs pozwoli mieszkańcom na lepsze poznanie swojego dzielnicowego jako policjanta pierwszego kontaktu, będzie miarą jego "popularności" i aktywności w podejmowanych działaniach w zakresie poprawy bezpieczeństwa w rejonie służbowym, stworzy także możliwość oceny stopnia zaufania jakim darzą swojego dzielnicowego mieszkańcy.
    Plebiscyt będzie trwał do 31 grudnia 2009 r. Wezmą w nim udział policjanci - dzielnicowi służący w Komendzie Powiatowej Policji w Bochni, a więc ci, którzy pracują w komisariacie bocheńskim, a także w komisariacie w Nowym Wiśniczu oraz na posterunkach policji w Łapanowie, Trzcianie i Żegocinie. Tytuł "Dzielnicowego Roku 2009" przypadnie dzielnicowemu, który uzyska największą liczbę punktów.
Zachęcamy do głosowania.                     

[wstecz]