SUKCES TRZCIAŃSKICH GIMNAZJALISTÓW W ŁAPANOWIE

 Grób Janusza Kuliga., VI. Memoriał Piłkarski im. Janusza Kuliga w Łapanowie.
VI. Memoriał Piłkarski im. Janusza Kuliga w Łapanowie.

    Reprezentacja Publicznego Gimnazjum w Trzcianie triumfowała w VI. Memoriale Piłkarskim im. Janusza Kuliga, zorganizowanym 13 lutego 2010 r. w sali ZS w Łapanowie. Przed rozpoczęciem zawodów delegacja sportowców złożyła wiązankę kwiatów i zapaliła znicz na grobie Janusza Kuliga - świetnego kierowcy rajdowego, zmarłego tragicznie 13 lutego 2004 roku.
    W turnieju, zorganizowanym przez Urząd Gminy w Łapanowie brało udział sześć drużyn piłkarskich z trzech gmin: "Piast" Łapanów, Gimnazjum Łapanów, Gimnazjum w Trzcianie, Gimnazjum w Gruszowie, Gimnazjum w Tarnawie i Gimnazjum w Sobolowie. Podopieczni pani Józefy Rosiek wygrali wszystkie cztery mecze i zdobyli główne trofeum, które zostało wręczone przez Wójta Gminy Łapanów Jana Kuliga oraz Starostę Bocheńskiego Jacka Pająka. Satysfakcja młodych zawodników z Trzciany jest tym większa, że królem strzelców został Jakub Kluba.

Wyniki:
Piast Łapanów - Sobolów 4 - 4, Piast Łapanów - Trzciana 2 - 3, Sobolów - Trzciana 2 - 5, Gimnazjum Łapanów - Tarnawa 1 - 6, Gimnazjum Łapanów - Gruszów 4 - 6, Tarnawa - Gruszów 6 - 1.
O wejście do finału: Trzciana - Gruszów 6 - 0, Tarnawa - Gimnazjum Łapanów 3 - 6.
O V miejsce: Sobolów - Piast Łapanów 6 - 2
O III miejsce: Gruszów - Tarnawa 6 - 3
O I miejsce: Trzciana - Gimnazjum Łapanów 5 - 2.
    Zwycięzcą VI Memoriału Piłkarskiego im. Janusza Kuliga zostało więc Publiczne Gimnazjum w Trzcianie, drugie miejsce zdobyło Gimnazjum z Łapanowa, trzecie miejsce Gimnazjum w Gruszowie, czwarte miejsce Gimnazjum w Tarnawie, piąte miejsce Gimnazjum z Sobolowa a szóste PIAST Łapanów.
    Królem strzelców został Jakub Kluba z Trzciany a najlepszym bramkarzem Artur Kapera z Gimnazjum w Łapanowie. Drużyna z Trzciany otrzymała puchar, wszystkie drużyny pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Najlepszy strzelec i najlepszy bramkarz otrzymali pamiątkowe statuetki.
    Organizator zapewnił uczestnikom ciepły posiłek, drożdżówki i napoje. Impreza finansowana była przez Starostwo Powiatowe w Bochni, LKS "Piast" Łapanów i prywatnych sponsorów. Puchar ufundował Wójt Gminy Łapanów, dyplomy i dowóz uczestników zapewnił Urząd Gminy Łapanów.

  VI. Memoriał Piłkarski im. Janusza Kuliga w Łapanowie.

Drużyna PG w Trzcianie.

Źródło: www.lapanow.pl, foto: P.Sionko.

[wstecz]