KIERLIKÓWKA - ODPUST PARAFIALNY I SREBRNY JUBILEUSZ

 Kościół Parafialny w Kierlikówce w dniu odpustu.  Kościół Parafialny w Kierlikówce w dniu odpustu.
Kościół Parafialny w Kierlikówce w dniu odpustu.

    Parafia w Kierlikówce jest najmłodszą w Dekanacie Lipnickim i jedną z najmłodszych w Diecezji Tarnowskiej. Została erygowania staraniem Ś.P. Ks. Władysława Rysia (przez wyodrębnienie z Parafii Trzciana) w 2002 roku. Jest pod wezwaniem Świętego Józefa Oblubieńca NMP. Kościół parafialny był budowany w latach 1987 - 1992 i został konsekrowany 8 października 1992 roku przez ówczesnego Biskupa Tarnowskiego Józefa Życińskiego. Parafię formalnie utworzono 1 maja 2002 roku i właśnie wtedy na jej proboszcza został powołany ks. Zbigniew Marek Wachowicz. Funkcję tę sprawuje do dziś. Pełni posługę wobec około 700 parafian,mieszkających na terenie Kierlikówki i Rdzawy.
      Podczas tegorocznego odpustu parafialnego w dniu 21 marca 2010 roku Ksiądz Proboszcz Marek Wachowicz uroczyście świętował 25 - lecie swojej kapłańskiej posługi. Rocznica ta przypadła akurat na Rok Kapłański. Ksiądz Jubilat święcenia kapłańskie otrzymał w 1985 roku, w mojej rodzinnej Czermnej koło Tarnowa z rąk ks. biskupa Piotra Bednarczyka. Miejscem jego pierwszej pracy była Parafia Św. Jakuba Apostoła w Tuchowie. Potem pracował kolejno w Tarnowie (Parafia Matki Bożej Fatimskiej), Nowym Wiśniczu, Gromniku, Ochotnicy, Trzcianie i obecnie - już 8 lat   - w Kierlikówce. 
    Odpustowa suma była koncelebrowana przez dwóch kapłanów: ks. Kazimierza Wolana - rekolekcjonistę z Domu Rekolekcyjnego Księży Misjonarzy Saletynów z Zakopanego i Ks. Jubilata. Obecność gościa z Zakopanego wiązała się z prowadzonymi tuż przed odpustem rekolekcjami parafialnymi.
    Po zakończeniu mszy świętej wiele słów wdzięczności dla swojego proboszcza wyrazili parafianie. W imieniu młodzieży gratulacje i podziękowania złożyli: Izabella Piórkowska, Karol Chojecki i Łukasz Król. W imieniu dorosłych mieszkańców wsi: Bogdan Chojecki (z Rdzawy) i Elżbieta Wołowiec (z Kierlikówki). Życzenia i gratulacje złożyła także delegacja uczniów i nauczycieli dwóch szkół, w których ksiądz proboszcz naucza religii: Izabella Sroka - dyrektor PSP w Kierlikówce i Barbara Szumańska - dyrektor PSP w Rdzawie.
    Całą uroczystość uświetniła parafialna grupa wokalna, przygotowana do pięknych śpiewów przez Małgorzatę Mikołajek i Marka Sobczyka. Każdy uczestnik nabożeństwa otrzymał obrazek z wizerunkiem Matki Boskiej Czermneńskiej, będący pamiątką jubileuszu 25 - lecia kapłaństwa Ks. Marka Wachowicza. Na odwrocie wydrukowano słowa modlitwy Księdza Jubilata: "Boże, błogosław wszystkim, których spotkałem na drodze życia. Żyjących obdarz swoimi łaskami, zmarłym daj szczęście wieczne".

 Odpustowa suma i jej czestnicy. Odpustowa suma i jej czestnicy.
Odpustowa suma i jej uczestnicy.
Odpustową sumę koncelebrowali: ks. K. Wolan i ks. M. Wachowicz. Rekolekcjonista z Zakopanego wygłosił odpustową homilię.
Sumę koncelebrowali: ks. K. Wolan i ks. M. Wachowicz. Rekolekcjonista z Zakopanego wygłosił odpustową homilię.
Nabożeństwo i uroczystość uświetniła parafialna grupa wokalna. Widok na kościół  z chóru.
Nabożeństwo i uroczystość uświetniła parafialna grupa wokalna. Widok na kościół  z chóru.
Gratulacje, podziękowania i życzenia od młodzieży Podzięowania od parafian.
Ksiądz Jubilat podczas przyjmowania gratulacji, podziękowań  i życzeń od młodzieży i dorosłych parafian.
Delegacja nauczycieli i uczniów. Podziękowania dla księdza rekolekcjonisty.
Delegacja nauczycieli i uczniów. Podziękowania dla księdza rekolekcjonisty.
Ksiądz Juibilat Marek Wachowicz. Ministranci podczas wręczania pamiątek 25-lecia kapłaństwa.
Ksiądz Jubilat Marek Wachowicz dziękuje za życzenia. Ministranci podczas wręczania pamiątek 25-lecia kapłaństwa.
Pamiątkowe zdjęcie z grupą wokalną. Kościół w Kierlikówce po zakończeniu podwójnej uroczystości.
Pamiątkowe zdjęcie z grupą wokalną. Kościół w Kierlikówce po zakończeniu podwójnej uroczystości.
RELACJA WIDEO

wstecz                                                                                  Parafia Kierlikówka.