XIII. PARADA ORKIESTR DĘTYCH W NOWYM WIŚNICZU

 Orkiestra Dęta OSP Leszczyna na XIII. Wiśnickiej Paradzie Orkiestr Dętych - 30 maja 2010 r.

     Burmistrz Nowego Wiśnicza i Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu zorganizowali XIII. Wiśnicką Paradę Orkiestr Dętych, która miała miejsce w niedzielę 30 maja 2010 r. i rozpoczęła się o godzinie 15.00 na Rynku w Nowym Wiśniczu. W paradnym przemarszu (z powodu ulewy nie maszerowała tylko orkiestra z Leszczyny) i na estradzie rywalizowało ze sobą 7 orkiestr dętych z terenu powiatów: bocheńskiego i brzeskiego oraz Orkiestra Dęta Towarzystwa Miłośników Muzyki z Mystkowa (Gmina Kamionka Wielka, powiat Nowy Sącz).
     Do rywalizacji po raz kolejny stanął nasz reprezentant - Orkiestra Dęta OSP z Leszczyny, która na tych przeglądach odnosiła już spore sukcesy. Wystąpiła jako ostatnia. Przed nią zagrały Parafialno - Gminna Orkiestra Dęta z Sobolowa, Orkiestra Dęta OSP z Okulic, z Grobli,  Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Baczkowa, Miejska Orkiestra Dęta Miasta Brzeska, Orkiestra Dęta Kopalni Soli w Bochni i Orkiestra Dęta Zakładów Azotowych w Tarnowie - Mościcach.
    Pogoda składała organizatorom figla, bo podczas trwania Przeglądu nadeszła bardzo mocna ulewa, która uniemożliwiła orkiestrze z Leszczyny wykonanie paradnego przemarszu i rozproszyła publiczność, która pośpiesznie opuściła centrum Nowego Wiśnicza. Muzycy z Leszczyny zagrali, ale tylko na estradzie i przy szumie padającego deszczu.

  
Protokół Komisji Konkursowej:
   Komisja artystyczna XIII Wiśnickiej Parady Orkiestr Dętych, która odbyła się 30 maja 2010 r. w składzie: Leszek Łopalewski -- przewodniczący, Zbigniew Cabała i Jan Rosiek postanowiło po wysłuchaniu i oglądnięciu dziewięciu orkiestr dętych przyznać:

- w kategorii Orkiestr Zakładowych: I miejsce - Orkiestrze Dętej Zakładów Azotowych w Tarnowie - Mościcach, II miejsce - Orkiestrze Dętej Kopalni Soli w Bochni.

- w kategorii orkiestr OSP: dwa równorzędne I miejsca: Orkiestrze Dętej z Okulic i Orkiestrze Dętej z Grobli, II miejcse - otrzymała orkiestra Dęta z Leszczyny

- w kategorii orkiestr działających przy ośrodkach kultury i stowarzyszeniach: I miejsce otrzymała orkiestra Dęta z Baczkowa, II miejsce Orkiestra Dęta Towarzystwa Miłośników Muzyki z Mystkowa, III miejsce Miejska Orkiestra Dęta Miasta Brzeska.

- w grupie orkiestr parafialnych: I miejsce przyznano Orkiestrze Dętej z Sobolowa.

    Do udziału w finale XXXIII Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych "Echo Trombity" zakwalifikowano wszystkie orkiestry. Jury gratulując orkiestrom podkreśliło, że poziom bieżącej edycji konkursu był wysoki i bardzo wyrównany.

 XIII. Wiśnicka Parada Orkiestr Dętych. XIII. Wiśnicka Parada Orkiestr Dętych.
 XIII. Wiśnicka Parada Orkiestr Dętych. XIII. Wiśnicka Parada Orkiestr Dętych. W. Pietras.

XIII. Wiśnicka Parada Orkiestr Dętych.

    Dodajmy, że podczas tej imprezy zbierane były pieniądze na rzecz osób poszkodowanych przez tegoroczną powódź. Zajęla się tym Fundacja Amicus Pauperum im. ks. Józefa Strugały w Nowym Wiśniczu.

IX PARADA X PARADA XI PARADA XII PARADA

 wstecz.