XI. Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Trzciana

     Wójt Gminy Trzciana oraz Klub Sportowy "Trzciana 2000" już po raz jedenasty zorganizowały Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Trzciana. Impreza już na stałe zagościła w kalendarzu imprez sportowych gminy i cieszy się dużym zainteresowaniem zawodników oraz ich kibiców. Na stadion w Rdzawie, będący areną rozgrywek, przychodzą - zwłaszcza na mecze finałowe, setki osób z poszczególnych wiosek, dopingujących swoich reprezentantów. Emocji nigdy nie brakowało i tak też pewnie było w tym roku.
    9 czerwca 2010 roku w Rdzawie odbyło się, w obecności przedstawicieli każdej drużyny (Bogdan Cholewa, Krzysztof Bębenek, Maciej Babral, Ryszard Śliwa, Szymon Dutkiewicz, Artur Hojda, Dominik Kędra) oraz innych przybyłych na to spotkanie osób losowanie.
    Turniej zainaugurowany został w dniu 11 lipca 2010 roku, a w pierwszym meczu spotkały się reprezentacje Kamionnej i Rdzawy. Kierlikówka jako obrońca tytułu z poprzedniego roku awansowała automatycznie do grupy półfinałowej. Mecz o III miejsce wyjątkowo w tym roku został rozegrany systemem 2x30 min (bez ewentualnej dogrywki - w razie remisu po zakończeniu regulaminowego czasu gry o zwycięstwie zadecydują rzuty karne). Każdy zawodnik biorący udział w rozgrywkach bierze udział na własną odpowiedzialność, organizatorzy nie odpowiadają za ewentualnie poniesione straty materialne czy urazy zdrowotne.
    Przypomnijmy dotychczasowych zwycięzców tej imprezy: w latach 1999 i 2000 reprezentacja Rdzawy, w latach 2001 i 2002 reprezentacja Łąkty Dolnej, w roku 2003 drużyna Leszczyny, w latach 2005-2007 reprezentacja Trzciany, w roku 2008 i 2009 reprezentacja Kierlikówki.

   
Zapraszamy do oglądania meczów i kulturalnego dopingowania.

KRÓTKIE RELACJE I WYNIKI TURNIEJU
Mecz Kamionna - Rdzawa. Foto: serwis klubu Trzciana 2000.

  Nasze przewidywania co do emocji towarzyszących Turniejowi Piłki Nożnej o Puchar Wójt Gminy Trzciana spełniły się w stu procentach. Wszystkie trzy niedzielne pojedynki fazy eliminacyjnej dostarczyły kibicom niebywałych emocji. O końcowym wyniku dwóch z nich zdecydowały dopiero rzuty karnej.
Wyniki:
Rdzawa - Kamionna 4:4 (2:2), karne 3:4, awans Kamionna
Trzciana - Leszczyna 2:2 (0:0), karne 6:5, awans Trzciana
Łąkta Dolna - Ujazd 2:1 (0:1), awans Łąkta Dolna.
   W sobotę 17 lipca 2010 roku, w meczach półfinałowych Kierlikówka zmierzy się o godzinie 16.00 z Kamionną, a o godz. 17.45 Trzciana z Łąktą Dolną.
    Znów zapowiadają się niebywałe emocje, bowiem do rywalizacji przystępuje ubiegłoroczny zwycięzca Turnieju - drużyna Kierlikówki. Więcej >>>

Mecz Kamionna - Kierlikówka.

   Połfinałowe mecze tegorocznego turnieju, rozegrane w iście brazylijskiej upalnej pogodzie, przyniosły zdecydowane zwycięstwa drużyn określanych jako faworyci. Rozgrywająca swój pierwszy mecz reprezentacja Kierlikówki, po bramkach Krzyszfofa Grabiasa z karnego, Barłomieja Kukli i golu samobójczym, 3 : 0 wygrała z drużyną Kamionnej, ale swoją wyższość udowodniła dopiero w II połowie meczu. W drugim pojedynku półfinałowym Trzciana, także 3 : 0, wygrała z Łąktą Dolną i w ten sposób w finale spotkają się: Kierlikówka i Trzciana.
Wyniki:
Kierlikówka - Kamionna 3 : 0 (0:0). Bramki: K. Grabias, B. Kukla, sam.
Trzciana - Łąkta Dolna 3 : 0 (0 : 0). Bramki: Ł. Krakowski - 2, K. Drożdż.

 

Mecz Kierlikówka - Trzciana.

   Mały finał, czyli mecz o III miejsce został rozstrzygnięty włąściwie przez rozpoczęciem, gdyż drużyna Łąkty Dolnej przystąpiła do pojedynku z Kamionną tylko w 9 - osobowym składzie. Końcowy wynik 9 : 0 dla Kamionnej (bramki Jarosław Pastuszak - 5, Maciej Mucha, Zbigniew Górka, Paweł Dudziak, Kamil Górka) mówi sam za siebie.
    Finałowe spotkanie Kierlikówki i Trzciany było emocjonujące i rozstrzygnęło się w końcowej części meczu. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na Kierlikówce, która musiała uznać wyższość Trzciany, przegrywając 0 : 2, po bramkach Michała Poznańskiego i Karola Drożdża. Tym sposobem, po dwóch latach latach przerwy, gdy puchar zdobywała Kierlikówka, trofeum Wójta Gminy znów trafi do Trzciany.
    Jak zwykle nie zawiodła też publiczność, która przychodziła na stadion w Rdzawie i dopingowała własne drużyny.

OBSZERNE FOTORELACJE Z WSZYSTKICH POJEDYNKÓW >> > W SERWISIE KS TRZCIANA 2000

Foto: archiwum KS Trzciana 2000

REGULAMIN ROZGRYWEK PIŁKARSKICH O PUCHAR WÓJTA GMINY TRZCIANA W 2010 ROKU (11 EDYCJA)

1. W rozgrywkach mogą brać udział zawodnicy reprezentujący poszczególne miejscowości: Kamionna, Kierlikówka, Leszczyna, Łąkta Dolna, Rdzawa, Trzciana, Ujazd.
2. O przynależności do danej drużyny decyduje miejsce stałego zameldowania poszczególnego zawodnika.
3. Wiek zawodników jest nieograniczony.
4. W przypadku wątpliwości co do zawodnika uprawnionego do gry (wg tego regulaminu), kapitan drużyny mającej wątpliwości zgłasza sędziemu głównemu, że domaga się konfrontacji.
5. Zgłoszenie konfrontacji odbywa się w czasie meczu przed końcowym gwizdkiem sędziego kończącym zawody, a sama konfrontacja tuż po zakończeniu zawodów.
6. Sprawdzani mogą być pojedynczy zawodnicy bądź cała drużyna, w zależności od kapitana drużyny, która zgłasza protest.
7. Każdy zawodnik biorący udział w rozgrywkach powinien mieć przy sobie dowód tożsamości (bądź inny dokument ze zdjęciem) stwierdzający miejsce stałego zameldowania, który to dokument jest podstawą do wyniku konfrontacji (dopuszcza się dostarczenia dokumentu do 30 minut od zakończenia meczu).
8. Ilość zmian w trakcie trwania meczu jest dowolna, ale po zgłoszeniu sędziemu głównemu (dozwolone zmiany powrotne).
9. Pierwsza runda rozgrywana jest systemem pucharowym (przegrany odpada). W przypadku remisu o zwycięstwie decydują rzuty karne po 5 i ewentualnie do pierwszej przewagi. Mecze 2x40 min.
10. Mecze w drugiej rundzie (półfinałowe) 2x40 min i ewentualnie rzuty karne (pkt 9).
11. Mecz o III miejsce 2x30 min i ewentualnie rzuty karne (pkt.9).
12. Mecz finałowy 2x40 min i przy remisie rzuty karne (pkt.9).
13. Drużyna, która nie pojawi się na boisku w wyznaczonym terminie (dozwolone spóźnienie do 15 min.), oraz gdy w wyniku konfrontacji (pkt.4,5,6,7) okaże się że występował w jej składzie nieuprawniony zawodnik zostaje automatycznie wykluczona z rozgrywek.
14. Każdy zawodnik biorący udział w rozgrywkach może reprezentować tylko jedną drużynę.
15. Zawodnik, który otrzyma bezpośrednio czerwoną kartkę automatycznie zostaje odsunięty od gry w następnym meczu odsunięcie nie dotyczy ukarania czerwoną kartką za 2 żółte).
16. Każdy zawodnik decydujący się na udział w turnieju bierze odpowiedzialność w razie wypadku lub kontuzji na siebie, a w przypadku osób niepełnoletnich odpowiedzialność spoczywa na rodzicach (opiekunach).
17. Losowanie gier turnieju odbywa się w obecności przedstawicieli wszystkich zainteresowanych drużyn wg zasad Organizatora.
18. Mistrz poprzedniej edycji turnieju jako obrońca pucharu rozpoczyna rozgrywki od drugiej rundy (półfinału).
19. W wyjątkowych przypadkach losowych poszczególne mecze turniejowe mogą być odwoływane bądź przekładane w porozumieniu z Organizatorem.
20. W kwestiach spornych głos decydujący zastrzega sobie ORGANIZATOR czyli osoby wyznaczone przez Wójta Gminy Trzciana do przeprowadzenia turnieju.
                                                                                                                              Regulamin opracował MACIEJ BABRAL

 wstecz.