Ruszyły roboty przy moście na Czarnych Błotach w Kamionnej.

RUSZYŁY ROBOTY PRZY MOŚCIE NA CZARNYCH BŁOTACH

     W połowie czerwca 2010 roku, z  udziałem Wicewojewody Małopolskiego Stanisława Sorysa, Starosty Bocheńskiego Jacka Pająka, Wójta Gminy Trzciana Józefa Nowaka, radnego powiatowego Wiesława Kukli, radnych Gminy Trzciana oraz wykonawcy odbyła się ceremonia przekazania placu budowy pod inwestycję "Budowa mostu wraz z dojazdami w ciągu drogi powiatowej nr 2072 K Leszczyna - Nowe Rybie w miejscowości Kamionna" (zwanego przez tutejszych mieszkańców mostem na Czarnych Błotach.
     Na ten cel Powiat Bocheński otrzymał z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji ponad 2 mln 700 tys. złotych w ramach podziału środków na usuwanie skutków powodzi. Dzięki otrzymanej promesie powstanie nowy pięcioprzęsłowy most wraz z dojazdami, który połączy dwa powiaty: bocheński i limanowski. Całość ma kosztować około 3 mln 600 złotych, a jak przewiduje umowa inwestycja zostanie zakończona w listopadzie 2010 roku.
    Przypomnijmy, że budowa tego mostu rozpoczęła się w 1971 r., ale wówczas wykonano tam jedynie konstrukcję główną z filarów, które przez ostatnie 40 lat niszczały.
    W naszym serwisie pisaliśmy o tej dziwnej inwestycji sprzed czterdziestu lat. Wszystko wskazuje na to, że to przedsięwzięcie, chyba jedno z najdłuższych w Polsce, zostanie wreszcie zakończone. Jeśli jeszcze zostanie zmodernizowana droga na odcinku od mostu w Ujeździe do Nowego Rybia (obecnie jest bardzo wyboista, nierówna, w wielu miejscach za wąska), to przejazd z Bochni do Limanowej, Tymbarku, Mszany Dolnej, Nowego Sącza, ulegnie - ku uciesze kierowców - sporemu skróceniu, a droga E-965 przez Muchówkę, Żegocinę, Młynne zostanie odciążona.

 Uroczystość przekazania wykonawcy placu budowy mostu w Kamionnej. Uroczystość przekazania wykonawcy placu budowy mostu w Kamionnej.
Uroczystość przekazania wykonawcy placu budowy mostu w Kamionnej. (Foto z archiwum Starostwa Powiatowego w Bochni).

Budowa mostu w Kamionnej.

Budowa mostu w Kamionnej.
Widok placu budowy z dnia 26 czerwca 2010 roku.
PRZECZYTAJ TAKŻE
MOST NA CZARNYCH BŁOTACH >>>

wstecz