Przejazd 67. TdP przez Leszczynę
LESZCZYNA I TRZCIANA NA TRASIE 67. TOUR DE POLOGNE

   W niedzielę 1 sierpnia 2010 roku, w Sochaczewie, rozpoczął się 67. Tour de Pologne - największa impreza kolarska w Polsce. Na trasie ostatniego etapu tego wyscigu znalazły się dwie miejscowości Gminy Trzciana: Leszczyna i Trzciana. Prowadził on z Mszany Dolnej do Krakowa. Kolarski peleton wjechał na teren Gminy od strony Muchówki w dniu 7 sierpnia 2010 roku około godziny 17. Przejazd grupki uciekinierów (Jacek Morajko (Polska-BGŻ), Roy Curvers (Skil-Shimano) oraz Angel Madrazo (Caisse D'Epargne), a potem całego peletonu obserwowały grupki ludzi właściwie na całej trasie przejazdu.

Przejazd 67. TdP przez Leszczynę. Przejazd 67. TdP przez Leszczynę - ucieczka.
Przejazd 67. TdP przez Leszczynę. Przejazd 67. TdP przez Leszczynę.
Przejazd 67. TdP przez Leszczynę. Przejazd 67. TdP przez Leszczynę.
Przejazd 67. TdP przez Leszczynę. Przejazd 67. TdP przez Leszczynę.
Przejazd 67. TdP przez Leszczynę - fotografie Mateusza Tabora.

     Tour de Pologne jest najbardziej prestiżową polską imprezą sportową, z aż 80-letnią tradycją. Po raz pierwszy wyścig rozegrany został we wrześniu 1928 roku. Od 1993, po przejęciu organizacji wyścigu przez Czesława Langa (wygrał TdP w 1980 roku), jest w pełni zawodowy. W 2009 roku wygrał Alessandro Ballan (Lampre-NGC), w tym Irlandczyk Daniel Martin z grupy Garmin-Transitions. Na ostatnim 7. etapie wyścigu z metą na krakowskich Błoniach najlepszy okazał się Andre Greipel (HTC-Columbia). 
   23-latek z Garmin objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej po 5. etapie z metą na Równicy (koło Ustonia) i nie oddał go aż do końca wyścigu. Dla tego młodego kolarza to największy sukces w dotychczasowej karierze. Najlepszym z Polaków był Sylwester Szmyd (Liquigas-Doimo), który zajął 6. miejsce. Na siódmej pozycji uplasował się Marek Rutkiewicz (Polska-BGŻ).
Koszulkę klasyfikacji górskiej Tauron zdobył Johnny Hoogerland (VacansOleil Pro Cycling Team), który został najaktywniejszym kolarzem w klasyfikacji Fiata. W klasyfikacji punktowej Plusa zwyciężył Allan Davis (Astana). Najlepszą ekipą 67. Tour de Pologne UCI ProTour została grupa zwycięzcy - Garmin - Transitions.

    Proszę o przesłanie kolejnych ciekawych ujęć na ten e-mail. Chętnie zamieścimy je w naszym serwisie.

OFICJALNY SERWIS 67. TDP >>> NASZA RELACJA z 66. TDP >>>

wstecz