Obchody DNia Edukacji Narodowej w Zespole Placówek Oświatowych w Trzcianie - 14.10.2010

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W TRZCIANIE - 14.10.2010

    

     Co roku w dniu 14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej - święto wszystkich pracowników oświaty. Dla uczniów jest okazją do wyrażenia swojej wdzięczności, słów podziękowań i życzeń; dla dyrekcji placówek, organów prowadzących, Ministerstwa Edukacji Narodowej okazją do podziękowań i nagrodzenia za wysokie wyniki w ciężkiej i odpowiedzialnej pracy.
     Z okazji DEN w przedszkolach i szkołach odbywają się uroczyste akademie, w których uczestniczą nie tylko uczniowie, ale także rodzice oraz przedstawiciele organów prowadzących. Zaproszenia otrzymują także emerytowani pracownicy danej placówki. 14 października 2010 roku, kilkanaście minut po godzinie ósmej rozpoczęła się uroczysta akademia w największej placówce oświatowej Gminy Trzciana, w Zespole Placówek Oświatowych w Trzcianie. Po wprowadzeniu sztandaru został odśpiewany hymn państwowy, a następnie Dyrektor Zespołu - pan Andrzej Kącki - powitał przybyłych gości oraz zaprosił na okolicznościowy program artystyczny w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Odczytał także przesłane do szkoły okolicznościowe adresy. W programie artystycznym  zawarto m. in. dedykacje dla nauczycieli poszczególnych przedmiotów. Nie brakło wierszy i piosenek w wykonaniu szkolnego zespołu, prowadzonego przez Panią Martę Błasińską.
    Okolicznościowe przemówienie wygłosił dyrektor szkoły. W czasie tej uroczystości wręczył najlepszym pracownikom i nauczycielom swoje nagrody. Otrzymało je ośmioro nauczycieli (Józefa Rosiek, Maria Stawarz, Jolanta Bębenek, Bogdan Grabowski, Jadwiga Kukla, Barbara Burkowicz, Iwona Koźbiał, Renata Mika) oraz 9 pań z obsługi (Renata Stalmach, Maria Goc, Maria Stańdo, Bronisława Stochel, Jolanta Ferenc, Dorota Stokłosa, Elżbieta Statek, Bronisława Plesińska, Lucyna Piech). Życzenia i podziękowania wszystkim pracownikom szkoły złożyła także Pani Maria Zdebska - Przewodnicząca Rady Rodziców. Natomiast dzieci wręczyły wszystkim pracownikom szkoły i emerytom kwiaty i gustowne małe bukieciki.
    Spotkanie kadry trzciańskiej placówki i emerytów przy herbacie, kawie i ciastkach zakończyło szkolne obchody oświatowego święta. Wkrótce potem wielu z uczestników tego spotkania udało się do PSP w Łąkcie Dolnej na gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Obchody DEN w ZPO w Trzcianie. Obchody DEN w ZPO w Trzcianie.
Obchody DEN w ZPO w Trzcianie. Obchody DEN w ZPO w Trzcianie.
Obchody DEN w ZPO w Trzcianie. Obchody DEN w ZPO w Trzcianie.
Obchody DEN w ZPO w Trzcianie. Obchody DEN w ZPO w Trzcianie.
Obchody DEN w ZPO w Trzcianie.  Obchody DEN w ZPO w Trzcianie.
Obchody DEN w ZPO w Trzcianie.
Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Placówek Oświatowych w Trzcianie - 14.10.2010

GMINNE OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ - 14.10.2010 >>>

wstecz