Grupa z Kamionnej podczas koncertu w auli przy kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Krakowie.

MŁODZI WYKONAWCY Z KAMIONNEJ LAUREATAMI  PRZEGLĄDU PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

     13 listopada 2010 roku w auli św. Benedykta przy Kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Krakowie (Osiedle Szklane Domy - Nowa Huta) odbył się VIII Małopolski Przegląd Pieśni Patriotycznej "Polonia Sempre Fidelis", zorganizowany z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Jego pomysłodawcą jest Piotr Boroń, a patronat nad imprezą objął  J. Em. Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz - Metropolita Krakowski.
    W Przeglądzie tym wzięło udział 28 wykonawców: 4 chóry, 11 zespołów wokalno - instrumentalnych i 13 solistów. Wśród nich znalazła się reprezentacja Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Kamionnej w składzie: Marta Pijanowska z PG, Joanna Kubacka z PG, Piotr Pastuszak z PSP oraz zespół "VOX EREMI" pod kierunkiem Renaty Paruch.
    Werdyktem Jury, które pracowało pod przewodnictwem  Rafata Marchewczyka - kierownika artystycznego i dyrygenta Choru Krakowskiej Młodej Filharmonii - młodzi artyści z Kamionnej zostali laureatami Przeglądu i dnia 14 listopada wystąpili w koncercie galowym laureatów, który został poprzedzony uroczystą, celebrowaną mszą św. za ojczyznę w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Krakowie.
    Po nabożeństwie  wykonawcy - laureaci zostali poproszeni do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia wraz z jurorami i organizatorami Przeglądu, a głównym była Akcja Katolicka Archidiecezji Krakowskiej. Zespół z Kamionnej prezentował się wyjątkowo pięknie, gdyż młodzież wystąpiła w krakowskich strojach ludowych.
     Nagrody otrzymali: Piotr Pastuszak (za wykonanie piosenki pt. "Pałacyk Michla"), Joanna Kubacka (zaśpiewała piosenkę "Deszcz jesienny deszcz") oraz zespół "VOX EREMI" (wykonał wiązankę pieśni zatytułowaną "Białe róże").
    Nagrodę otrzymała również opiekunka Renata Paruch, która wkrótce po ogłoszeniu wyników powiedziała: - Nie liczyłam na żadne nagrody i myślałam tylko o tym, żeby dobrze wypaść. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy wziąć udział w tak pięknym i profesjonalnie przygotowanym przeglądzie. Dziękujemy z całego serca organizatorom tego Przeglądu i jurorom za miły stosunek do wykonawców i ciepłe przyjęcie. Takiej życzliwości trzeba nam, na co dzień.
    Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że sukces zespołu "VOX EREMI" jest wynikiem wieloletniej, wytrwałej pracy opiekunki Renaty Paruch, która ten zespół stworzyła oraz potrafiła zachęcić młodzież do systematycznej pracy pozalekcyjnej. Występy tego zespołu od wielu lat uświetniają uroczystości i akademie szkolne, kościelne i środowiskowe. Tegoroczny sukces zespołu stanowi wielki powód do dumy, gdyż VIII Przegląd Pieśni Patriotycznej w Krakowie był konkursem pod patronatem Kuratoryjnym Oświaty w Krakowie.  Gratulujemy !

Na estradzie "Vox Eremi". Vox Eremi.
Na estradzie Piotr Pastuszak. Młodej piosenkarce akompaniuje Renata Paruch.
Już na widowni. Przegląd.
Nagrodę odbiera Piotr Pastuszak. Ceremonia wręczenia nagród.
Ceremonia wręczenia nagród. Wspólne zdjęcie laureatów i organizatoów.
Laureatki. Piotr Pastuszak.

[wstecz]