Święty Mikołaj w PSP Łąkta Dolna.

ŚWIĘTY MIKOŁAJ DOTARŁ TAKŻE DO ŁĄKTY DOLNEJ - 3.12.2010

     Najbardziej wyczekiwanym dniem przez uczniów PSP im Św. Kingi w Łąkcie Dolnej był piątek 3 grudnia 2010 r. Do szkoły przyszła bowiem wiadomość, że w tym dniu przybędzie Św. Mikołaj, by jak co roku spotkać się z dziećmi. Od rana wszystkie oczy wpatrzone były w szyby okien i drzwi, a co niektórzy zastanawiali się czym przyjedzie Św. Mikołaj w tym roku? Wszystko wskazywało na to, że saniami, bo   "aura " była ku temu wymarzona.
     Przybył jednak z takim duzym "ładunkiem", że tylko strażacy mogli mu pomóc. Mają oni  bowiem dobre kontakty ze Świętym, bowiem co roku go przywożą Go do szkoły.
    Trzeba było widzieć te wypieki na twarzach uczniów i te okrzyki radości. Odważniejsi otoczyli go kołem i wprowadzili na salę. Pomocników do wnoszenia prezentów było wielu i tu z pomocą przyszli rodzice na czele z przewodniczącym Rady Rodziców Panem Pawłem Chwajołem. Niewątpliwie bez rodziców Św. Mikołaj by sobie nie poradził, bo to i z racji wieku wzrok u niego nie najlepszy i wszystkich nazwisk by nie przeczytał, a lista grzecznych dzieci była ogromna.
    Do szkoły tradycyjnie w tym dniu przybyły dzieci najmłodsze, które jeszcze nie są przedszkolakami, które pod opieką rodziców poraz pierwszy przekroczyły próg szkoły. Te były mocno wystraszone. Odwagi dodały im przedszkolaki, które dały swój popis śpiewem, tańcem i recytacją pod kierunkiem mgr L. Wojcieszczak - Sajak.
    One też miały prezent dla gościa - ciepły szal. Ucieszył się Św. Mikołaj bo i zimno było tego dnia. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z tej wizyty. Pani Dyrektor mgr Jolanta Młyńska podziękowała serdecznie gościowi, strażakom i rodzicom, a Św. Mikołaj obiecał przybyć również w przyszłym roku. Na koniec Pani Dyrektor zaprosiła również wszystkich rodziców przybyłych ze wsi ze swoimi małymi pociechami do zabawy w przedszkolu.

Święty Mikołaj w PSP Łąkta Dolna. Święty Mikołaj w PSP Łąkta Dolna.
Święty Mikołaj w PSP Łąkta Dolna. Święty Mikołaj w PSP Łąkta Dolna.
Święty Mikołaj w PSP Łąkta Dolna. Święty Mikołaj w PSP Łąkta Dolna.
Święty Mikołaj w PSP Łąkta Dolna. Święty Mikołaj w PSP Łąkta Dolna.

Tekst: L. Wojcieszczak - Sajak Foto: P. Łącki

[wstecz]