Praca dla uczniów i studentów.

    Na prośbę Zespołu Zamiejscowego WUP w Tarnowie informujemy, że został przedłużony termin składania dokumentów dla studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych - do pracy wakacyjnej w Niemczech - do dnia 29.12.2010 r.
  
    Uwaga studenci i uczniowie! Nie przegapcie szansy na wakacyjną pracę w Niemczech! Możecie spędzić najbliższe lato, zarabiając w euro!

     Do 29 grudnia 2010 r. Wojewódzki Urząd Pracy przedłużył termin przyjmowania zgłoszeń dotyczących wakacyjnej pracy w Niemczech w lecie przyszłego roku w Krakowie . Dokumenty należy składać w siedzibie Urzędu, Plac Na Stawach 1, 30-107 Kraków - pokój 003, parter lub Zespołu Zamiejscowego w Tarnowie, al. Solidarności 5-9, 33-100 Tarnów, pokój 134 I piętro.

     Ofertę do polskich studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych (z wyjątkiem uczniów liceów ogólnokształcących) skierował Federalny Urząd Pracy (ZAV) w Bonn. Ze względu na otwarcie niemieckiego rynku pracy od 1 maja 2011 roku oferta nie posiada limitów podań. Obejmuje ona przede wszystkim prace pomocnicze w rolnictwie, przy sprzątaniu budynków, w hotelarstwie i gastronomii, w sieci gastronomicznej (np. Mc Donalds) oraz w niewielkim stopniu w przemyśle.
     Osoby zainteresowane wyjazdem muszą być w wieku od 18 lat do 35 lat, dobrze znać język niemiecki (wymagany jest minimum 3-letni okres nauki języka), zadeklarować gotowość do podjęcia pracy przez co najmniej 2 miesiące w okresie wakacji, a także nie mogą mieć specjalnych życzeń odnośnie lokalizacji .

Szczegółowe informacje na temat kryteriów oraz wymaganej dokumentacji można znaleźć na stronie:
www.wup-krakow.pl .

wstecz