Szkoła w Kamionnej z nową salą gimnastyczną (prawa część budynku).

ODDANIE DO UŻYTKU SALI GIMNASTYCZNEJ W KAMIONNEJ

     Starosta Bocheński Jacek Pająk, Wójt Gminy Trzciana Józef Nowak, Dyrektorka Szkoły w Kamionnej Anna Kępa, Wizytator Małopolskiego Kuratorium Mirosław Koralewski, Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Kamil Wiktor - to osoby, które uroczystym przecięciem wstęgi symbolicznie dokonały w dniu 6 stycznia 2010 roku otwarcia nowo wybudowanej sali sportowej przy szkole w Kamionnej.
    Chwilę potem ks. infułat Emil Mroczek - rodak z Kamionnej - dokonał pobłogosławienia obiektu. Zanim jednak to się stało, młodzież szkoły podstawowej i gimnazjum z Kamionnej oraz kilku mieszkańców tej wsi (Genowefa Sowa - w roli babci), Władysław Mech - w roli dziadka (jest współautorem widowiska kolędowego), Ewa Pjanowska - w roli gospodyni, Krzysztof Krawczyk - w roli gospodarza) przedstawili zebranym pełne dynamiki i humoru widowisko kolędowe, w którym wystąpiły m.in. takie 'kolędnicze" postacie jak: król Herod, marszałek, żyd, turoń, gwiazdor, diabeł. Zaprezentowała się także grupa wokalno - instrumentalna "Vox Eremi", która ponownie dała koncert kolęd także na zakończenie uroczystości. Dla opiekunki grupy - nauczycielki Renaty Paruch i jej podopiecznych była to także ostatnia próba przed konkursowym, sobotnim występem w Będzinie.
   Popołudniowe spotkanie w dzień święta Objawienia Pańskiego, zwanego także świętem Trzech Króli, prowadziła nauczycielka tutejszej szkoły Katarzyna Janiczek, która zapowiadała poszczególne elementy uroczystości. Przybyłych gości powitał i przedstawił Wójt Gminy Trzciana Józef Nowak. Na widowni, oprócz osób wspomnianych już na początku, zasiedli takżę: Komendant Powiatowy Policji w Bochni Marek Rudnik i jego podwładny - Kierownik Posterunku Policji w Trzcianie Jacek Trzeciak, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Bochni Krzysztof Kokoszka, proboszczowie Parafii w Trzcianie - ks. Władysław Midura i w Kamionnej Jerzy Jawor, projektant Jacek Krawczyk, wykonawca inwestycji Stanisław Potoczak, radny powiatowy Wiesław Kukla.
    Jako, że spotkanie było także tradycyjnym dla trzciańskiego samorządu noworocznym spotkaniem, do Kamionnej zaproszono także radnych poprzedniej i minionej kadencji, dyrektorów szkół, pracowników urzędu gminy, działaczy straży pożarnych i pozostałych stowarzyszeń działających na terenie gminy, sołtysów i przedsiębiorców.
     Przemawiając do zebranych Wójt Józef Nowak odniósł się nie tylko do zrealizowanej inwestycji, ale dokonał także szerokiego podsumowania minionego roku. Pełna treść Jego przemówienia znajduje się na osobnej stronie
     W drugiej części uroczystości - jako jedyny z zaproszonych gości - przemawiał Starosta Bocheński Jacek Pająk. Pogratulował samorządowi i dyrekcji szkoły oddanej inwestycji oraz Wójtowi i radnym sukcesu wyborczego. Pochwalił trzciański samorząd za owocną, mądrą i dobrą współpracę z powiatem. Życzył satysfakcji z pracy i kolejnych inwestycji.
    Krótkie przemówienie, zawierające głównie podziękowania, wygłosiła także Anna Kępa. - Wspólnie z uczniami i ich rodzicami oraz nauczycielami, jesteśmy bardzo wdzięczni Księdzu Infułatowi Emilowi Mroczkowi za poświęcenie i pobłogosławienie hali sportowej. Wdzięczność kierujemy w stronę tych, którzy przyczynili się do powstania tego pięknego obiektu - począwszy od zaprojektowania poprzez budowę aż do oficjalnego otwarcia tej sali gimnastycznej. Dziękujemy pięknie Panu Wójtowi, Radzie Gminy na czele z jej Przewodniczącym, Panu Prezesowi Stowarzyszenia, Panu Sołtysowi, projektantom, wykonawcom, inspektorowi nadzoru i kierownikowi robót oraz wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia dzisiejszej uroczystości. Pragnę  podziękować bardzo sponsorom i sympatykom szkoły. Mam nadzieje, że nauczyciele wychowania fizycznego przekażą swoim wychowankom piękno i szlachetność sportu tak ważnego dla zdrowia fizycznego - powiedziała dyrektorka Szkoły w Kamionnej.
    Uczestnicy uroczystości zostali następnie zaproszeni na obiad oraz do wysłuchania koncertu kolędowego, w którym wystąpili akordeoniści, a także członkowie miejscowego zespołu "Vox Eremi".
   Chwalona przez uczestników spotkania uroczystość została przygotowana przez wiele osób, głównie nauczycieli miejscowej szkoły (Katarzyna Janiczek, Katarzyna Mucha, Agnieszka Mucha, Marzanna Hojda, Renata Paruch, Maria Dudziak, Monika Mikuła itd.). Dzięki zaangażowaniu rodziców i sponsorów noworoczne przyjęcie gości było wspaniałe.
    W Kamionnej powstał nowy obiekt sportowy, w którym - już niebawem - zostanie zorganizowana pierwsza duża impreza sportowa. Ale najbardziej z faktu wybudowania tej sali cieszą się uczniowie, którzy od teraz ćwiczyć będą w dużej, jasnej, dobrze wyposażonej sali gimnastycznej.

Posiłek uczestników iroczystości.

LINKI

FOTOREPORTAŻ

RELACJA WIDEO

PRZEMÓWIENIE JÓZEFA NOWAKA RELACJA O BUDOWIE SALI

wstecz