Spektakl  Kabaretu Pod Wyrwigroszem.

SPOTKANIE Z KABARETEM "POD WYRWIGROSZEM" - 13.03.2011

    13 marca 2011 roku młodzież działająca w trzciańskich zespołach artystycznych wyjechała do krakowskiego teatru "Groteska" na występ kabaretu "Pod Wyrwigroszem". Jeden z ciekawszych polskich kabaretów zaprezentował szerokiej publiczności swoje najnowsze skecze, które często były przeplatane luźną rozmową z widownią oraz znakomitymi dowcipami. Na występie, poza podstawowym składem kabaretu w osobach: Beata Rybarska, Łukasz Rybarski, Maurycy Polaski i Andrzej Kozłowski, zaprezentował się również Tomasz Olbratowski - dziennikarz i autor tekstów "wyrwigroszowców".
      Na spektaklu można było zobaczyć takie skecze jak: "Telefon do trenera", "Koniec Świata", "Studia", parodia piosenki "Jesteś Szalona" i wiele, wiele innych. Najciekawszy moment całego teatralnego przedsięwzięcia odbył się jednak dopiero po spektaklu. Dzięki staraniom opiekuna kabaretów pana Piotra Musiała i pracowników teatru "Groteska" w osobach pani Iwony Jaroszek i pana Jacka Stankiewicza oraz dzięki przychylności aktorów, młodzież miała możliwość spotkać się z członkami kabaretu "Pod Wyrwigroszem" po spektaklu. Spotkanie rozpoczęło się od wręczenia bukietu kwiatów, który złożony został na ręce pani Beaty Rybarskiej. Później było uroczyste "sto lat" odśpiewane na cześć kabaretu, były też pytania o twórczość, o pomysły na skecze i seria pamiątkowych fotek z trzciańskimi kabaretami "Zgred" i "Ziomki".
     Ten niedzielny wieczór na długo pozostanie w pamięci młodzieży, gdyż możliwość zobaczenia na żywo występów swoich idoli i możliwość porozmawiania z nimi twarzą w twarz nie zdarza się zbyt często, a dodatkowo jest motorem do jeszcze lepszej pracy na scenie.

Autografy dla trzciańskich kabaretów.

Tomasz Obratowski i Karol Śliwa z kabaretu "Zgred".

"Ziomki" z członkami Kabaretu "Pod Wyrwigroszem". "Zgred" z członkami Kabaretu "Pod Wyrwigroszem".
"Ziomki" i "Zgred" z członkami Kabaretu "Pod Wyrwigroszem".

wstecz