Śpiewające Gitary na Przeglądzie w Krakowie.

MUZYCZNE SUKCESY ZESPOŁÓW MUZYCZNYCH Z GMINY TRZCIANA

    Miło nam przekazać informacje o kolejnych sukcesach artystycznych zespołów muzycznych z terenu Gminy Trzciana. Pierwsza dobra informacja nadeszła z Gdowa, gdzie 17 marca 2011 roku w sali widowiskowej Centrum Kultury w Gdowie odbyły się przesłuchania do II edycji Przeglądu Twórczości Młodzieży - CK-ART w kategorii zespoły instrumentalne. W tej włąśnie kategorii wystąpił zespól "The End"  z Ujazdu zdobywając wyróżnienie. Dodatkowo jury przyznało wyróżnienie Izabelli Hejmo - utalentowanej młodej dziewczynie, która godnie zastąpiła byłego basistę. Wyróżnienie otrzymał także perkusista Bogusław Musiał.
    Ranga tego sukcesu jest tym większa, że w kategorii muzyka do przesłuchań stanęło ponad 300 młodych ludzi. -  Zespół istnieje od września 2010 roku i to jest wielka satysfakcja, ze po tak krótkim czasie już są sukcesy. Chcieliśmy pogratulować wszystkim członkom zespołu, bo każdy dał z siebie wszystko - tak po ogłoszeniu wyników wypowiadali się instruktor Marek Sobczyk i założycielka zespołu Małgorzata Mikołajek. Grupa ćwiczy w Świetlicy Wiejskiej w Ujeździe, a patronat artystyczny sprawuje nad nim Stowarzyszenie Pro-aktywni. Dodajmy także, że w tym samym konkursie wziął udział zespół "Vox Eremi" z Kamionnej, prowadzony przez Renatę Paruch. Także ta grupa uzyskała w Gdowie wyróżnienie.
     Na kolejne dobre wiadomości nie trzeba było czekać zbyt długo. Tym razem nadeszły one z Krakowa. 25 marca 2011 roku. Młodzieżowy Dom Kultury im. K. I. Gałczyńskiego zorganizowała Małopolski Wiosenny Przegląd Artystyczny Szkół Gimnazjalnych. Jury tego Przeglądu w składzie: Barbara Grochola - Kierownik Działu MDK im. K. I. Gałczyńskiego, Krzysztof Mazur - muzyk, Andrzej Powroźnik - muzyk, po wysłuchaniu 9 zespołów ze szkół gimnazjalnych postanowiło przyznać dwie pierwsze - równorzędne nagrody dla Zespołu Wokalnego "Vox Eremi" z Gimnazjum w Kamionnej oraz Zespołu "Śpiewające Gitary" z Publicznego Gimnazjum w Trzcianie. W prezentacjach tych zespołów dostrzeżono wyśmienity dobór repertuaru, wyjątkowo czystą intonację oraz świadome operowanie dynamiką.
    Gratulujemy zespołom Małgorzaty Mikołąjek, Renaty Paruch i Marty Błasińskiej. Ich wieloletnia już praca z młodzieżą zaczyna przynosić znaczące sukcesy, które są tym cenniejsze, że odnoszone w gronie zespołów z dużych ośrodków miejskich, w których pracują zawodowi muzycy i i instruktorzy.

Śpiewające Gitary na Przeglądzie w Krakowie. Śpiewające Gitary na Przeglądzie w Krakowie.
"Śpiewające Gitary" na Przeglądzie w Krakowie - 25.03.2011 r.

wstecz