Orkiestra OSP Leszczyna na XIV paradzie Orkiestr Dętych w Nowym Wiśniczu - 22.05.2011.

XIV. PARADA ORKIESTR DĘTYCH W NOWYM WIŚNICZU - 22.05.2011

   Osiem orkiestr dętych: Orkiestra Dęta OSP Grobla, Orkiestra Dęta OSP Okulice, Orkiestra Dęta Kopalni Soli w Bochni, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Baczkowa, Strażacka Orkiestra Dęta z Tarnawy, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Żegociny, Orkiestra Dęta Zakładów Azotowych w Tarnowie - Mościcach i reprezentująca Gminę Trzciana - Orkiestra Dęta OSP w Leszczynie 22 maja 2011 roku wzięło udział w XIV. Wiśnickiej Paradzie Orkiestr Dętych, która odbyła się na Rynku w Nowym Wiśniczu. Zespoły rywalizowały o nagrody ufundowane przez sponsoróww w paradnym przemarszu i na estradzie. Stawką była także kwalifikacja do finału Festiwalu "Echo Trombity" w Nowym Sączu.
   Organizatorami Parady byli: Burmistrz Nowego Wiśnicza, Fundacja Amicus Pauperum oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu.
    W zeszłym roku Orkiestra z Leszczyny prowadzona przez kapelmistrza Włodzimierza Pietrasa, mimo, że w występie przeszkodził jej ulewny deszcz, zajęła II miejsce. Zanosiło się na to, że sytuacja się powótrzy, bo tuż przed występem leszczyńskiego zespołu zaczęło kropić. Ale na szczęście wnet przestało i już nic nie przeszkodziło zespołowi w pokazaniu wszystkich możliwości. 
     Orkiestra Dęta OSP w Leszczynie grająca pod batutą kapelmistrza Włodzimierza Pietrasa zajęła w tym roku w swojej grupie (orkiestr strażackich II miejsce, otrzymując nagrodę finansową i uzyskując również awans do Przeglądu w Nowym Sączu. Dwa równorzędne I miejsca komisja konkursowa, pracująca pod przewodnictwem kapitana Stefana Żuka w grupie orkiestr strażackich przyznała orkiestrom OSP Grobla i OSP Okulice. Miejsce trzecie przypadło Orkiestrze OSP Tarnawa.       W kategoria orkiestr zakłałdowych I miejsce przyznano Orkiestrze Zakładów Azotowych w Tarnowie, drugie Orkiestrze  Kopalni Soli w Bochni. W grupie orkiestr działających przy domach kultury I miejsce zajęła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Baczkowa, drugiego nie przyznano, trzecie Młodzieżowa Orkiestra Dęta CKSiT w Żegocinie.
     Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy i nagrody finansowe i awans (poza Młodzieżową Orkiestrą Detą z Żegociny) do XXIV Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych Echo Trombity", który odbędzie się w Nowym Sączu w dniach 17 - 19 czerwca 2011 roku.
    Orkiestrze z Leszczyny towarzyszyły czirliderki z leszczyńskiej grupy "Shock Dance", prowadzone przez Panią Beatę Pyrz. Miały także swój samodzielny występ (choć nieco pechowy ze względu na trudności z odtworzeniem muzyki), uzyskując sympatię widowni i gorące oklaski.
    Impreza od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Nowego Wiśnicza i gmin okolicznych, a także sympatyków orkiestr występujących w Paradzie. Nie zabrakło ich także w tym roku. Na widowni można było dostrzec sporo mieszkańców Leszczyny, którzy głośno dopingowali swoja orkiestrę.

Orkiestra OSP Leszczyna na XIV paradzie Orkiestr Dętych w Nowym Wiśniczu - 22.05.2011. Orkiestra OSP Leszczyna na XIV paradzie Orkiestr Dętych w Nowym Wiśniczu - 22.05.2011.

WIĘCEJ FOTOGRAFII W GALERII >>>

IX PARADA X PARADA XI PARADA XII PARADA XIII PARADA

 wstecz.