Uczestnicy III. Gminnego Konkursu Czytelniczego.

III. GMINNY KONKURS CZYTELNICZY -  TRZCIANA - 24.05.2011

    24 maja 2011 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Trzcianie odbył się III. Gminny Konkurs Czytelniczy dla klas drugich i trzecich pt. "Z Bajem w świecie lektur". To kontynuacja konkursu, który w poprzednich latach był organizowany przez PSP w Rdzawie.
    Uczestników konkursu, piosenką i wierszami, powitały bajkowe postacie, w które wcielili się uczniowie - gospodarze konkursu. Uczniowie musieli wykazać się znajomością trzech lektur. klasa II: S. Michałkow "Nie płacz, Koziołku", A. i Cz. Centkiewiczowie "Zaczarowana zagroda"  i Ch. Perrault "Czerwony Kapturek", a klasa III: R. Pisarski "O psie, który jeździł koleją", Cz. Centkiewicz "Anaruk, chłopiec z Grenlandii" i H. Ch. Andersen " Brzydkie kaczątko"
    Na prącę konkursową, którą uczniowie musieli wykonać w czasie 60 minut, składały się: test wyboru, rozpoznawanie cytatów i dialogów, książkowe rymowanki, tekst z lukami i krzyżówka.
    Komisja konkursowa złożona z nauczycieli - opiekunów wyłoniła laureatów:
Klasa II: Julia Palonek - PSP w Kierlikówce - I miejsce; Paulina Mordarska - PSP w Trzcianie - II miejsce; Julia Paciorek - PSP w Leszczynie -  III miejsce.
Klasa III: Kamila Dębosz - PSP w Kierlikówce - I miejsce, Jakub Dudek - PSP w Łąkcie Dolnej - II miejsce, Angelika Adamczyk - PSP w Leszczynie - III miejsce.
    Wszyscy uczestnicy konkursu byli świetnie przygotowani i wykazali się dużą wiedzą. W nagrodę otrzymali piękne książki oraz dyplomy. Organizatorkami konkursu były nauczycielki PSP w Trzcianie: mgr Lucyna Szpilka i mgr Stanisława Opioła. Konkurs będzie kontynuowany w następnych latach.

III. Gminny Konkurs Czytelniczy. III. Gminny Konkurs Czytelniczy.
III. Gminny Konkurs Czytelniczy. III. Gminny Konkurs Czytelniczy.
III. Gminny Konkurs Czytelniczy. III. Gminny Konkurs Czytelniczy.
III. Gminny Konkurs Czytelniczy - Trzciana - 24.05.2011

Relację przygotowała: Barbara Szumańska

wstecz