XVI Biegi Sztafetowe - na starcie w Trzcianie.

XVI. REJONOWE BIEGI SZTAFETOWE - TRZCIANA - ŁAPANÓW - 13.06.2011

     Biegi Sztafetowe "Szlakiem Walk Batalionów Chłopskich" - to jedna z większych imprez biegowych w Małopolsce, współorganizowana przez Urzędy Gmin z Trzciany i Łapanowa, przy wsparciu Powiatowego i Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS-ów. To około 8 kilometrowy bieg, podzielony na 10 odcinków,. Rozpoczyna się startem w Trzcianie, kończy w Łapanowie. Trasa biegu prowadziła asfaltową drogą, najpierw powiatową, potem wojewódzką, a meta usytuowana jest na łapanowskim rynku. W tym biegu startują drużyny mieszane tzn. na przemian biegną chłopcy i dziewczęta. Rywalizacja miała przebiegać w trzech grupach: podstawówek, gimnazjów i szkół średnich, ale na linię startu w Trzcianie nie zgłosiła się żadna drużyna ze szkół średnich. Tak więc do rywalizacji przystąpiło 18 sztafet, w tym 6 gimnazjalnych. Reprezentowali gminy: Łapanów, Trzciana, Lipnica Murowana.
   Miejscem spotkania był Łapanów, gdzie gospodarz - Wójt Jan Kulig powitał uczestników zawodów. Zawodnicy otrzymali pałeczki sztafetowe i numerowe oznaczniki. Potem zostali rozwiezieni na poszczególne odcinki biegu.
   Punktualnie o godzinie 12 główny organizator zawodów - Pan Tadeusz Mazur z Urzędu Gminy w Łapanowie - dał gwizdkiem sygnał do startu. Na trasę ruszyły z Trzciany najpierw dziewczęta, które po przebiegnięciu około 800 metrów przekazały pałeczki kolegom. Od samego początku do przodu wyrwali się reprezentanci pierwszej drużyny Gimnazjum w Łapanowie i Trzcianie. Taka też była kolejność na mecie, zlokalizowanej przed Urzędem Gminy w Łapanowie. Janko szósty na metę przybiegł pierwszy reprezentant szkół podstawowych. Ku pewnemu zaskoczeniu organizatorów okazało się, że był to uczeń PSP w Cichawce. W tym roku zdarzyło się tak, że nie było większej walki na ostatnim odcinku biegu, bo kolejność wyklarowała się już na pierwszych odcinkach. Zawodnicy przekraczali więc linię mety spokojnie, niektórzy nawet truchtem i spokojnym marszem.
    Po krótkiej przerwie potrzebnej na wypisanie dyplomów, rozpoczęła się ceremonia ogłoszenia wyników i wręczenia pucharów. Przybyli na nią wójtowie obu gmin współorganizujących tę biegową imprezę: Jan Kulig - Wójt Łapanowa  i Józef Nowak - Wójt Gminy Trzciana. Pracą podzieli się tak, że każdy z wójtów wręczał dyplomy i puchary drużynom reprezentującym szkoły własnej gminy. Dzięki asyście policji, pomimo prac remontowych na drodze wojewódzkiej, wszystko odbyło się bez problemów i bezpiecznie. Szkoda tylko, że do udziału w zawodach zgłosiło się stosunkowo mało drużyn i w ogóle nie było reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych.
   Po zakończeniu tej ceremonii wszystkich uczestników zawodów i opiekunów drużyn zaproszono na posiłek.

Rynek w Łapanowie - otwarcie zawodów. Rynek w Łapanowie - otwarcie zawodów.
Rynek w Łapanowie - otwarcie zawodów.

    Kolejna okazja do popularyzacji biegania i wykazania się dobrą kondycją już za rok. Jak do tej pory, tylko rok temu, skutkiem powodzi nie odbyła się ta impreza. W tym roku pogoda była znakomita.

FOTOREPORTAŻ
Rozgrzewka przed startem. Na starcie w Trzcianie.
Na trasie biegu. Na trasie biegu.
Na trasie biegu. Na trasie biegu.
Na trasie biegu. 16szt2011-11.jpg (19898 bytes)
Pierwszy zawodnik na mecie w Łapanowie. Do mety dobiega Maciej Król z Gimnazjum w Trzcianie.
Na mecie w Łapanowie. Na mecie w Łapanowie.
Odpoczynek po biegu. Zbiorowe zdjęcie uczestników na mecie.
XVI. Rejonowe Biegi Sztafetowe Trzciana - Łapanów - 13.06.2011.

    Wyniki biegowej rywalizacji przedstawiają się następująco:
- Szkoły podstawowe: 1. PSP Cichawka, 2. PSP Łapanów I, 3. PSP Rajbrot, 4. Trzciana, 5. PSP Kierlikówka, 6. PSP Tarnawa, 7. PSP Kamionna, 8. PSP Łapanów II, 9. PSP Zbydniów, 10. PSP Sobolów, 11. PSP Leszczyna, 12. PSP Grabie.
- Gimnazja: 1. Łapanów I, 2. Trzciana, 3. Sobolów, 4. Rajbrot, 5. Łapanów II, 6. Tarnawa.

Ceremonia zakończenia biegów. Przemawia Józef Nowak.
 Ceremonia zakończenia biegów. Ceremonia zakończenia biegów.
Ceremonia zakończenia biegów. Ceremonia zakończenia biegów.
Puchar, dyplom i gratulacje dal przedstawicieli sztafety z Gimnazjum w Trzcianie. Puchar i dyplom dla zwycięskiej sztafety Gimnazjum w Łapanowie.
Zwycięska sztafeta PSP w Cichawce. Sztafety Gimnazjum w Łapanowie.
"Srebrna" sztafeta Gimnazjum w Trzcianie.
"Srebrna" sztafeta Gimnazjum w Trzcianie. Relacja wideo.

wstecz