8lingua01.jpg (15935 bytes)

8lingua02.jpg (17861 bytes)

SUKCES "BIG STARS" W "LINGUA ET MUSICA" - 24.05.2011

    Po sukcesach muzycznych w Dąbrowicy i Krakowie dziewczeta z zespołu "Śpiewające Gitary" wyśpiewały kolejne zwycięstwo. Dnia 24 maja 2011 r. w Nowym Wiśniczu już po raz ósmy odbył się konkurs piosenki obcojęzycznej "Lingua et musica". Do konkursu zgłosiło się 10 solistów i 15 zespołów z gimnazjów powiatu bocheńskiego. Przeważały piosenki w języku angielskim. Można było jednak usłyszeć trzy zaśpiewane po niemiecku i jedną po hiszpańsku.
    Wykonanie piosenek oceniało jury w składzie: Stanisłw Domański - przewodniczący jury, Cezary Zwierniak - nauczyciel muzyki, Krzysztof Kukla - nauczyciel języka angielskiego.
    Zespół Szkół w Trzcianie reprezentowały dwie wokalistki: Łucja Stawarz, która zaśpiewała piosenkę Edyty Górniak "When sou come back to me" oraz Katarzyna Bębenek z piosenką "Hero" . W kategorii zespołów wystąpiły: Izabela Piórkowska, Sylwia Cholewa, Karolina Bębenek jako "Metka" oraz Aneta Burek, Wioleta Burek, Dżesika Dyrdał, Izabela Studzińska jako "Big Stars".
    Wielki sukces odniósł ten drugi zespół, czyli "Big Stars". Dziewczyny zachwyciły jury i publiczność wykonaniem piosenki Alexandry Burke "Hallelujah" i zdobyły I miejsce. Ogłaszając werdykt, pan Stanisław Domański podkreślił w imieniu jury wysoki poziom artystyczny wykonywanych piosenek i dodał, że jury oceniało nie tylko wartość artystyczną utworu, ale także poprawność językową i ogólny wyraz artystyczny.
    Podziękowania należą się opiekunom: Pani Marcie Błasińskiej oraz Pani Marcie Kąckiej, które przygotowały uczestników do konkursu.
  

8lingua03.jpg (13868 bytes) 8lingua04.jpg (15753 bytes)

    Gratulujemy laureatom i czekamy na dalsze sukcesy.

wstecz