Spotkanie z leśnikami i mysliwym w ZPO w Trzcianie.

SPOTKANIE Z LEŚNIKIKAMI I MYŚLIWYM - 29.06.2011

    Tuż przed wakacyjnym czasem w Zespole Placówek Oświatowych w Trzcianie odbyło się spotkanie dzieci ze szkoły podstawowej w Trzcianie i młodzieży z Gimnazjum z leśnikami i myśliwym z Koła Łowieckiego "Las" polującego na terenie Gminy Trzciana, którego przedstawicielem był Pan Wojciech Machaj (również nauczyciel gimnazjum w Trzcianie). Przedstawicielkami Nadleśnictwa Państwowego w Brzesku były; Pani Beata Węgrzyn i Pani Dorota Bury.
    Dzieci z zaciekawieniem słuchały ciekawostek związanych z pracą leśnika, mogły zobaczyć na żywo siewki jodły w różnym okresie wzrostu, poznały ciekawe gatunki ptaków leśnych, a także usłyszały kilka uwag jak należy zachowywać się w lesie szczególnie w okresie upalnych dni w wakacje. Z kolei w rozmowie z myśliwym dowiedziały się kogo można nazwać " kłusownikiem oraz tego , że myśliwy to przede wszystkim gospodarz dbający o zwierzynę w lesie i w polu, a polowanie jest zwieńczeniem całorocznej pracy.
    Podczas tego spotkania poznały także kilka sygnałów myśliwskich zaprezentowanych przez Pana Machaja, co wywarło na nich wielkie wrażenie - mogły poznać swojego nauczyciela od innej strony, a nie tylko przy tablicy. Z zaciekawieniem słuchały opowiastek o polowaniach z psami. Były to psy rasy Gończy Polski - jedna z najstarszych polskich ras, która była praktycznie na wyginięciu. Uczestnicy mieli okazję poznać tą rasę podczas tego spotkania.
    W miłej atmosferze z wakacyjnymi pozdrowieniami zakończyło się spotkanie młodzieży i dzieci z ZPO w Trzcianie z leśnikami i myśliwym. Spotkanie to na pewno pozwoliło zdobyć nowe doświadczenia i wzbudzić zainteresowania różnymi dziedzinami życia.

 Spotkanie z leśnikamii myśliwym - ZPO w Trzcianie. Spotkanie z leśnikamii myśliwym - ZPO w Trzcianie.
Spotkanie z leśnikamii myśliwym - ZPO w Trzcianie. Spotkanie z leśnikamii myśliwym - ZPO w Trzcianie.
Spotkanie z leśnikamii myśliwym - ZPO w Trzcianie. Spotkanie z leśnikamii myśliwym - ZPO w Trzcianie.
Spotkanie z leśnikamii myśliwym - ZPO w Trzcianie.

wstecz