Wspólna próba uczestników projektu.

"CUD" W ZINTEGROWANEJ EWANGELIZACJI POPRZEZ ŚPIEWANIE

    W Łapanowie trwa realizację "Interspołecznościowego projektu międzygminnej i międzyśrodowiskowej współpracy kulturalno-integracyjnej w ramach zintegrowanej ewangelizacji muzycznej". - Jego celem - jak piszą w wydanej drukiem ulotce autorzy projektu - "jest propagowanie idei integracji osób niepełnosprawnych z osobami pełnosprawnymi, idei miłosierdzia chrześcijańskiego, krzewienia czynnej postawy miłości bliźniego oraz ewangelizacji poprzez wspólne śpiewanie piosenek religijnych dla społeczności lokalnej i pozalokalnej, rozszerzając zakres działalności na inne diecezje, województwa i dalej".
    Autorzy i wykonawcy tego projektu realizują te cele podczas spotkań objętych wspólnym tytułem "Połączeni śpiewajmy Panu" i rejestrację przez profesjonalną ekipę materiału audio - wizualnego na płytę DVD, do której załącznikiem będzie folder informacyjny o inicjatywie, jej uczestnikach i osobach wspierających go.
    Grupę realizacyjna tego projektu tworzą dwie schole parafialne: "Perełki Niepokalanej" z Łapanowa i "Cud" z Kierlikówki oraz kilku uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Łapanowie.
    - Nic tak nie uskrzydla, nic tak nie dodaje wiary, jak świadomość, że scholistki oraz osoby niepełnosprawne będą miały możliwość wzięcia udziału w projekcie, zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych w miejscach, których jeszcze nie znają, nagrania płyty, osiągnięcia satysfakcji wspólnotowego działania, które pozwolą im na pełną integrację. Napełnieni optymizmem i radością rozpoczęliśmy przygotowania, a zaangażowanie i promienność wszystkich uczestników nasila w nas przekonanie, że cel zostanie osiągnięty. Ziszczenie go, będzie możliwe z udziałem i wieloaspektowym wsparciem ludzi dobrej woli, którzy będą dzielić i pomnażać naszą radość. Prosimy o pamięć modlitewną w naszej intencji - mówi Pani Bożena Ciszek - Mickoś - jedna z główwych realizatorek projektu .
    Schola "Cud" działa w Parafii Kierlikówka już dziesiąty rok. Tworzą ją uczennice PSP w Kierlikówce, gimnazjalistki,  nawet licealistki z miejscowości wchodzących w skład Parafii tj. Rdzawy i Kierlikówki. - Spotykamy się na próbach jeden raz w tygodniu. Ta grupa dziewcząt wywodząca się z małej parafii to prawdziwy "cud", stąd nazwa zespołu. Te niesamowicie utalentowane i ambitne dziewczyny nie wiadomo jak i kiedy i za sprawą kogo zaangażowały się w łapanowski projekt.. To po prostu kolejny "cud". Wiedzą na pewno, ze chcą swoimi głosami wpisać się w ewangelizację muzyczną - informuje założycielka i instruktorka grupy - Pani Małgorzata Mikołajek.
   Od dłuższego już czasu tj. od maja 2011 roku trwają próby. Wystąpić wspólnie na koncercie rejestrowanym na żywo kamerami, to przecież nie jest prosta sprawa. Uczestnicy projektu wielokrotnie spotykali się na próbach w Łapanowie. Próba generalna nastąpi Boże ciało, tj. 23 czerwca 2011 roku o godz. 19 w Kościele Parafialnym w Łapanowie (afisz poniżej). Natomiast koncert, a właściwie wspólne muzykowanie, które będzie rejestrowane kamerami na pytę DVD, mieć będzie miejsce w niedzielę - 26 czerwca o godzinie 17.00 w Opactwie O.O. Cystersów w Szczyrzycu. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy !

Realizację tego projektu można także wesprzeć finansowo, wpłacając dowolny datek na następujące konto:
PARAFIA RZYMSKO - KATOLICKA ŁAPANÓW -
Nr konta: 43 8591 0007 0120 0370 2059 0003
Tytuł przelewu: "Połączeni śpiewajmy Panu"
Zaproszenie na koncerty w Łapanowie i Szczyrzycu. Jedna z okładek ulotki.
Zaproszenie na koncerty. Okładka ulotki informacyjnej.
MIGAWKI Z PRÓBY
Próba uczestników projektu. Próba uczestników projektu.
Próba uczestników projektu. Próba uczestników projektu.
Próba uczestników projektu. Próba uczestników projektu.
Próba uczestników projektu.
Koncert w Łapanowie - 23.06.2011.
MIGAWKI   Z KONCERTU "POŁĄCZENI ŚPIEWAJMY PANU" - KOŚCIÓŁ W ŁAPANOWIE - 23.06.2011

    23 czerwca 2011 roku w Kościele Parafialnym w Łapanowie miał miejsce koncert "Połączeni śpiewajmy Panu", który był jednocześnie próba generalną przed spotkaniem muzycznym w Opactwie OO. Cystersów w Szczyrzycu. Młodzi wykonawcy z zespołów  "Perełki Niepokalanej" z Łapanowa i "Cud" z Kierlikówki wraz z uczestnikami WTZ w Łapanowie, wspierani głosami instruktorów zaśpiewali brawurowo kilkudziesięcioosobowej widowni 9 piosenek o tematyce religijnej.

Koncert w Łapanowie - 23.06.2011. Koncert w Łapanowie - 23.06.2011.
Koncert w Łapanowie - 23.06.2011. Koncert w Łapanowie - 23.06.2011.
 Koncert w Łapanowie - 23.06.2011. Koncert w Łapanowie - 23.06.2011.
Koncert w Łapanowie - 23.06.2011. Koncert w Łapanowie - 23.06.2011.
Koncert w Łapanowie - 23.06.2011.
Koncert "Połączeni śpiewajmy Panu" w Łapanowie - 23.06.2011 r.

wstecz