Procesja odpustowa w Trzcianie - 10.07.2011

  ODPUST I JUBILEUSZ W PARAFII TRZCIANA - 10.07.2011

   Tegoroczny odpust w Parafii Trzciana, której Patronką jest Święta Małgorzata Panna i Męczennica, połączony został z obchodami Jubileuszu 50-lecia kapłaństwa Księdza Rodaka - Józefa Puchały. Z tego też powodu uroczystą sumę, uświetnioną przez Orkiestrę Dętą OSP w Leszczynie, wzbogacono o elementy jubileuszowe. Delegacja parafian z Trzciany i rodziny Księdza Jubilata złożyły mu bowiem okolicznościowe życzenia.
    Odpust ku czci Patronki kościoła i parafii - to dwudniowe uroczystości. W sobotę 9 lipca 2011r. na cmentarzu parafialnym została oprawiona pod przewodnictwem ks. prof. dr hab. Antoniego Paciorka koncelebrowana msza święta. Główny celebrans poświęcił także zbudowany tam grobowiec kapłański (m. in. ks. Mikołaja Piechury). 
   W niedzielę uroczysta suma rozpoczęła się o godzinie 11.00. Zgromadzonych w kościele parafian oraz gości z okolicznych miejscowości powitał ksiądz proboszcz Władysław Midura. Koncelebrowanemu przez siedmiu kapłanów nabożeństwu przewodził pochodzący z Leszczyny Ksiądz Jubilat Józef Puchała. Homilię wygłosił ks. Piotr Pasek (KUL). Po zakończeniu mszy świętej uczestnicy nabożeństwa przeszli w procesji wokół kościoła, na zakończenie której otrzymali odpustowe błogosławieństwo.
   Wychodzącym z kościoła wiernym ministranci rozdawali obrazki, wydrukowane na Jubileusz 50. rocznicy święceń kapłańskich ks. Józefa Puchały, którego kapłańska droga wiodła ze Trzciany (tu odprawił nabożeństwo prymicyjne w 1961 roku) przez Ropę, Lipinki, Okocim i Jurków koło Tymbarku, w którym pracuje do dziś jako rezydent.
   Do życzeń składanych Jubilatowi dołączyła Orkiestra z Leszczyny, która odegrała mu przy kościele "Ad multos Annos" (Życzenia długiego życia).
   Tradycyjnie już uroczystości religijnej towarzyszyła świecka tradycja. Wzdłuż drogi głównej przez Trzcianę rozłożyło się wiele dziesiątek kramów, oferujących tysiące drobiazgów, w tym odpustowe cukierki. Za restauracją, przy drodze do Ujazdu rozłożył się mały park rozrywki z kolejką,dmuchanym zamkiem i karuzelą.   

Odpust w Parafii Trzciana - 10.07.2011 r. Odpust w Parafii Trzciana - 10.07.2011 r.
Odpust w Parafii Trzciana - 10.07.2011 r.
RELACJA WIDEO

FOTOGALERIA FLASH >>>

 

ŻYCZENIA DLA JUBILATA >>>

wstecz