Uroczystość w Mszanie Dolnej.
WYRÓŻNIENIE DLA LESZCZYNY ZA POPULARYZACJĘ SPORTU - 26.11.2011

    26 października 2011 roku, w hali sportowej przy Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Mszanie Dolnej, Zarząd Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego dokonał uroczystego podsumowania "Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży" za rok szkolny 2010/2011. Na uroczystość przybyli przedstawiciele 12 powiatów najwyżej sklasyfikowanych w Małopolskim współzawodnictwie dzieci i młodzieży za rok szkolny 2010/2011.
    Najlepsze wyniki w poszczególnych klasyfikacjach uzyskali:
- Igrzyska Młodzieży Szkolnej - 1. Miasto Kraków, 2. Powiat Nowotarski, 3. Miasto Nowy Sącz (powiat bocheński - 10 miejsce na 22 sklasyfikowanych).
- Licealiada - 1. Miasto Kraków, 2. Miasto Nowy Sącz, 3. Powiat Nowy Targ (powiat bocheński - 10 miejsce).
- Punktacja wszystkich poziomów - 1. Miasto Kraków, 2.  Powiat Nowy Targ, 3. Miasto Nowy Sącz (powiat bocheński - 13 miejsce).
    Jedyną szkołą z powiatu bocheńskiego, wyróżnioną w tym roku za upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży, jest Publiczna Szkoła Podstawowa w Leszczynie, która otrzymała pamiątkowy ryngraf - dyplom.
    Na listach klasyfikacyjnych współzawodnictwa sportowego w województwie znalazło się z tej szkoły jednak tylko jedno osiągniecie: VI miejsce w turnieju Rytm - Muzyka - Taniec Cheerleaders - 21.11.2010 - Olkusz przez Grupę Cheerleaders PSP Leszczyna, prowadzoną przez Panią Beatę Pyrz.
    W szkole działa Uczniowski Klub Sportowy "Leszczynka", który prowadzi zajęcia sportowe z piłki nożnej, piłki ręcznej i tenisa stołowego w wymiarze 5 - ciu godzin tygodniowo. Wszyscy chętni uczniowie mają możliwość korzystania z zajęć klubu sportowego, dzięki czemu uzyskują wysokie wyniki sportowe. Na terenie szkoły organizowane są różnego rodzaju zawody na szczeblu gminnym i powiatowym, w organizacji których wyróżnia się Pan Stanisław Tracz. To właśnie on odebrał podczas uroczystości w Mszanie Dolnej nagrodę i dyplom, które wręczali członkowie Zarządu Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego na czele z Prezesem Panem Włodzimierzem Nowakiem.

Uroczystość w Masznie Dolnej. Wyróżnienie dla PSP w Leszczynie.

wstecz