Emilia Pączek - Dostojna Jubilatka z Łąkty Dolnej.

KWIATY, ŻYCZENIA I GRATULACJE DLA STULATKI Z ŁĄKTY DOLNEJ - 14.11.2011

    14 listopada 2011 roku, czyli dokładnie w setną rocznicę urodzin Kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego w Trzcianie - Pani Wanda Surma oraz Wójt Gminy Trzciana - Józef Nowak odwiedzili Panią Emilię Pączek z domu Juszczyk - Jubilatkę z Łąkty Dolnej. Złożyli Jej gratulacje i życzenia, dołączając duży kosz z kwiatami, a jako upominek urodzinowy obraz namalowany kilka dni temu przez koleżankę Jubilatki ze Szkoły Powszechnej w Łąkcie Dolnej, o kilka miesięcy starszą - Panią Annę Łękawa, mieszkającą obecnie w sąsiedniej Łąkcie Górnej. Stulatce z Łąkty Dolnej przekazane zostały także okolicznościowe listy gratulacyjne, napisane do niej przez Prezesa Rady Ministrów - Donalda Tuska, Wojewodę Małopolskiego - Stanisława Kracika. Do kompletu dołączono także list gratulacyjny od trzciańskiego samorządu.
    - Zwracam się do Pani w dniu wspaniałego jubileuszu 100-lecia Pani urodzin. Dane było Pani przeżyć cały wiek naszej polskiej historii, doświadczyć trudów i radości z nią związanych. Tak długie życie jest skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń Polaków. Głęboko wierzę, że wielu ludzi czerpie z niej obficie, ponieważ Pani sędziwy wiek jest naszym wspólnym, drogocennym dziedzictwem. Papież Jan Paweł II w "Liście do ludzi w podeszłym wieku" pisał: "Cechą cywilizacji prawdziwie ludzkiej jest szacunek i miłość do ludzi starych, dzięki którym mogą oni czuć się żywą częścią społeczeństwa". Niech mi zatem będzie wolno tą drogą podziękować Pani w imieniu własnym i całego Rządu Rzeczypospolitej Polskiej za wszelkie trudy i owoce minionych stu lat oraz złożyć życzenia zdrowia i pogody ducha na kolejne lata -   napisał Premier.
     Dostojna Jubilatka całą ceremonię zniosła bardzo dzielnie, zjadła z gośćmi urodzinowego torta i wypiła toast za zdrowie, które już nie jest takie jak kiedyś i mocno nadwyrężone. Pomimo tego jest pełna pogody ducha i satysfakcji z coraz to liczniejszej rodziny. Sama urodziła ośmioro dzieci i doczekała się już 13 wnuków. Najmłodsza prawnuczka ma pół roku i podobnie jak Jubilatka Emilia na imię. Zdecydowana większość Jej najbliższych mieszka w różnych miejscach Polski, a nawet w Stanach  Zjednoczonych. Panią Emilią opiekują się ci, którzy mieszkają z nią w Łąkcie Dolnej tj. syn Jan, jego żona Maria, żona wnuka Halina.
    Dostojnej Jubilatce także my składamy gratulacje i życzymy dalszych długich lat w zdrowiu i szczęściu rodzinnym.

Wójt Józef Nowak oraz Wanda Surma w drodze do domu Jubilatki.

Kosz kwiatów dal Dostojnej Jubilatki.
W prezencie obraz namalowany przez koleżankę z klasy. Gratulacje od Wandy Surma.
Wójt J. Nowak przekazuje list gratulacyjny od Donalda Tuska. List gratulacyjny od Premiera.
Wójt Nowak przekazuje dratulacje od Wojewody Małopolskiego. Jubilatka znajbliższą rodziną oraz gośćmi z Urzędu Gminy w Trzcianie.

Spotkanie z Dostojną Jubilatką w jej domu w Łąkcie Dolnej - 14.11.2011 r.

wstecz