Kolędowanie w Szkole Muzycznej w Trzcianie.

Kolędowanie w Szkole Muzycznej w Trzcianie.

KOLĘDOWANIE W SZKOLE MUZYCZNEJ W TRZCIANIE

    

   Grudzień jest miesiącem niezwykłym - ma swoja magię! Magią grudnia są: noc św. Mikołaja i Święta Bożego Narodzenia. Grudzień jest czasem radości, choć oczywiście nie wszyscy tę radość mogą przeżywać... Jednym z przejawów "grudniowej radości" jest kolędowanie. Śpiewanie i granie kolęd, "dla siebie" czy w grupie, napełnia szczególną radością.
    Uczniowie Szkoły Muzycznej I Stopnia w Trzcianie tę radość przeżywali i dostarczali. Trzy wieczory wypełnione były kolędami. Prawie wszyscy uczniowie grali kolędy na swoich instrumentach. Wieczór 19 grudnia 2011 roku był szczególnie uroczysty, bowiem koncert kolęd zaszczycili swoją obecnością Pan Wójt Józef Nowak oraz Pani Sekretarz Danuta Michniak-Dutkiewicz.
    Młodzi wykonawcy z należnym sytuacji przejęciem i zaangażowaniem pobudzali swe instrumenty do muzykowania. Były też świąteczne wypieki... na twarzach wykonawców, ich rodziców i dziadków; porównywalne te na estradzie i wśród audytorium. Było wspaniale !
     Warto podkreślić, że Szkoła Muzyczna istnieje dopiero drugi rok, natomiast wydaje się, że tak bardzo już wrosła w społeczność Trzciany i okolicy, iż można sądzić, że jest tam od ... zawsze.

Kolędowanie w Szkole Muzycznej w Trzcianie. Kolędowanie w Szkole Muzycznej w Trzcianie.
Kolędowanie w Szkole Muzycznej w Trzcianie Kolędowanie w Szkole Muzycznej w Trzcianie.

Kolędowanie w Szkole Muzycznej w Trzcianie - 19.12.2011 r.

Tekst: Elżbieta Hoffman, zdjęcia: Maja Minecka

wstecz