Nowa odsłona serwisu www.trzciana.pl.

NOWA ODSŁONA SERWISU WWW.TRZCIANA.PL - 12.2011

    Po prawie 10 latach funkcjonowania Oficjalnego Serwisu Internetowego Gminy Trzciana, uruchomionego latem 2001 roku staraniem Wójta Gminy Trzciana i nauczyciela trzciańskiego gimnazjum Tadeusza Olszewskiego, przyszła pora na zdecydowaną zmianę, przede wszystkim na zmianę jego funkcjonalności i wyglądu, a także sposobu redagowania.
    Na zlecenie Wójta Gminy Trzciana Pana Józefa Nowaka Pracownia Projektów Interaktywnych z Olesna koło Dąbrowy Tarnowskiej wykonała nową wersję serwisu. 28. sierpnia 2011 roku w gabinecie Wójta Gminy Trzciana odbyło się spotkanie osób zainteresowanych, podczas którego dyskutowano nad propozycjami przygotowanymi przez pracowników PPI i zdecydowano o wyborze układu treści i grafiki. 24.11 listopada projekt był gotowy i w sali narad Urzędu Gminy w Trzcianie autorzy nowego serwisu dokonali przeszkolenia osób, które zajmować będą się prowadzeniem nowej odsłony oficjalnego serwisu internetowego Gminy Trzciana. Internauci mogli go zobaczyć po raz pierwszy na początku grudnia 2011 roku.
    Przez jeden miesiąc funkcjonowały dwie wersje serwisu - stara - od samego początku w całości redagowana przez Tadeusza Olszewskiego i nowa - prowadzona przez wspomnianą firmę. Od początku 2012 roku prowadzenie nowej wersji serwisu przejął Urząd Gminy w Trzcianie. Nastąpiła także reorganizacja w bieżącym prowadzeniu nowej odsłony serwisu. Obecnie serwis redaguje kilka osób: m. in. Tadeusz Olszewski (aktualności, archiwum), Wojciech Kurczak (sprawy urzędowe, w tym rubryki: Gmina, Komunikaty i ostrzeżenia, Na skróty, Jednostki Gminne, inwestycje itp.). Nowy, rozbudowany system portalowy Gminy Trzciana wykorzystuje nowoczesne technologie (X)HTML, CSS, JavaScript, PHP.
    Modernizacja serwisu, opartego obecnie na Systemie Zarządzania Treścią CMS, który pozwala na łatwe i dynamiczne zarządzanie strukturą strony www bez jakiejkolwiek znajomości technologii informatycznych, nie oznacza, że zniknie wszystko to, co zostało dotąd zamieszczone starej części serwisu. Prowadzi do nich link ze strony głównej "Stara strona".
   Mamy nadzieję, że obecna wersja naszego gminnego portalu, przypadnie Państwu do gustu. Serdecznie zapraszamy do częstego zaglądania na nasze strony.

Narada w dniu 28. sierpnia 2011 roku.

Szkolenie w dniu 24.listopada 2011 r.

Narada w dniu 28. sierpnia 2011 roku. Szkolenie w dniu 24.listopada 2011 r.

wstecz