Występ "Vox Eremi" w Tuchowie.

POWTÓRZONY SUKCES "VOX EREMI" - 15.12.2011

    W dniach od 08.12 - 17.12 2011 roku  w 35 miastach na terenie Polski, odbyły się rejonowe eliminacje do XVIII Ogólnopolskiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Publiczna Szkoła Podstawowa i Publiczne Gimnazjum w Kamionnej  na przeglądzie w Tuchowie reprezentowały w tym roku dwa zespoły: "Vox Eremi" i "Ewenemet" oraz dwoje solistów: Joanna Kubacka i Piotr Pastuszak. Opiekę nad młodymi zespołami sprawowała Pani Renata Paruch.
     Zgodnie z regulaminem, na scenie Domu Kultury w Tuchowie" w dniu 15 grudnia 2011 roku, soliści śpiewali dwie, a zespoły trzy kolędy. Zespół "Vox Eremi" powtórzył ubiegłoroczny sukces i znalazł się w gronie czterech laureatów zakwalifikowanych do XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika   w Będzinie. Oprócz nich jury w składzie: Przewodniczący - ks. prof. Andrzej Zając oraz członkowie: Ewa Stanisławczyk i Barbara Gładysz, po wysłuchaniu 30 podmiotów wykonawczych, zakwalifikowało do finału Festiwalu w Będzinie następujących wykonawców: Ewę Judasz z Pałacu Młodzieży w Tarnowie, Zespół wokalno - instrumentalny "Vitis" z Tarnowa i Zespół wokalno - instrumentalny "Fiat" z Szynwałdu.
   Łzy wzruszenia i wielka radość towarzyszyły naszym wykonawcom podczas ogłoszenia wyników. Opiekun zespołu Pani Renata Paruch nie kryła satysfakcji z sukcesu i podkreśliła, że każde kolejne osiągnięcie jest efektem  pracy całego zespołu. - Cieszę się bardzo i doceniam, że dzieci i młodzież tak chętnie i licznie przychodzą na zajęcia kółka muzycznego, nie szczędząc swojego wolnego czasu. Dla mnie osobiście jest to duża motywacja do tego, aby nadal wspierać dzieci w tym co lubią robić - powiedziała Pani Renata Paruch.
    Gratulujemy zespołowi, jego opiekunce i trzymamy kciuki za dobry występ w Będzinie, który odbędzie się w styczniu 2012 roku.

Występ "Vox Eremi" w Tuchowie.

Z prawej Joanna Kubacka.
Piotr Pastuszak. Zespół

Wykonawcy z Kamionnej na estradzie Domu Kultury w Tuchowie.

wstecz