ODPUST 2008 W PARAFII KIERLIKÓWKA

Kościół w Kierlikówce i jego otoczenie w dniu odpustu. Odpustowa suma w kierlikowskim kościele rozpoczęła się o godzinie 11.00.
Kościół w Kierlikówce i jego otoczenie w dniu odpustu. Odpustowa suma w kierlikowskim kościele rozpoczęła się o godzinie 11.00.

    Odpust w życiu duchowym każdej parafii to wydarzenie niezwykłe i bardzo ważne. Młoda Parafia w Kierlikówce ma go w dniu Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny. Tegoroczny odpust odbył się tu 15 marca. Tuż przed odpustem rozpoczęły się Rekolekcje Wielkopostne, które prowadził ks. Stanisław Cyran.

Ministranci i lektorzy. Odpustową sumę odprawił ks. Stanisław Cyran.

Ministranci i lektorzy.

Odpustową sumę odprawił ks. Stanisław Cyran.

    Także on odprawił o godzinie jedenastej sumę odpustową oraz wygłosił kazanie. Podsumował w nim swoje nauczanie rekolekcyjne w dniach poprzednich i przypomniał jakie zadanie ma każdy chrześcijanin - ma dążyć do osobistej świętości. Ale żeby stać się świętym, człowiek musi spełnić trzy podstawowe rzeczy: musi pragnąć i chcieć być świętym, bo ona sama nie przyjdzie i do tego musi kochać miłością bezinteresowną, prawdziwą, szczerą, bez zazdrości. Wtedy człowiek będzie podobał się Bogu, a sam będzie dążył do świętości. Kapłan powiedział także abyśmy nie przywiązywali się do rzeczy tego świata, bo one są nieważne dla Pana Boga; tylko z pokorą  - jak Św. Józef i Maryja - przyjmowali swoje powołanie życiowe i je wypełniali i nie zapomnieli, że jesteśmy tymi prawdziwymi a nie "z widzenia" chrześcijanami.

Parafianie zgromadzeni w kościele. Nabożeństwo uświetniła parafialna schola.
Parafianie zgromadzeni w kościele. Nabożeństwo uświetniła parafialna schola.

    Na mszę świętą przyjechało kilku księży z sąsiednich parafii. W świątyni, pomimo złej, wietrznej pogody, zgromadzili się licznie parafianie. Nabożeństwo odpustowe uświetniła swoim śpiewem parafialna schola.

Ksiądz proboszcz Marek Wachowicz. Podziękowania dla księdza rekolekcjonisty.

Ksiądz proboszcz Marek Wachowicz.

Podziękowania dla księdza rekolekcjonisty.

    Na koniec spotkania w kościele ks. proboszcz Marek Wachowicz   i przedstawiciele parafii podziękowali ks. Józefowi Cyranowi za włożony trud w nauczanie i obiecali, że każdy z tych rekolekcji i odpustu wniesie coś dobrego w swoje życie. Potem ks. Cyran udzielił uroczystego błogosławieństwa. Kto był w łasce uświęcającej, mógł zyskać odpust zupełny. Następnie parafianie rozeszli się do domów, odwiedzając po drodze odpustowe kramy, gdzie - jak nakazuje tutejsza tradycja - zakupili przynajmniej "odpustowe cukierki".

Tekst i foto: J.S.

WSTECZ TRZCIANA.PL >>>