ZMARŁ KSIĄDZ WŁADYSŁAW RYŚ

Delicta iuventutis et ignorantias meas ne meminens Domines

Ks. Władysław Ryś 1916-2005

     4 stycznia 2005 r. zmarł w limanowskim szpitalu Ks. Kanonik Władysław Ryś. Przeżył 89 lat, w tym 65 w kapłaństwie. Urodził się 6 lutego 1916 r. w Łososinie Górnej, święcenia kapłańskie otrzymał w 1941 roku z rąk Ks. Bpa Edwarda Komara. Pracował potem jako wikariusz 4 lata w Wojakowej, 6,5 roku w Limanowej oraz 6 lat w Pasierbcu, tworząc tam parafię i będąc jej pierwszym proboszczem. Następnie był 5 lat proboszczem w Łysej Górze, a potem 24 lata w Trzcianie koło Bochni, gdzie utworzył parafie w Leszczynie i Kierlikówce. Po przejściu na emeryturę przez kolejne 12 lat był rektorem, a ostatnie miesiące rezydentem w Kierlikówce.
     Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się 6 stycznia 2005 r. o godz. 15.00 wprowadzeniem ciała Zmarłego do Kościoła Parafialnego w Kierlikówce, po czym została odprawiona Msza Św.

     Głównej Uroczystości Żałobnej, rozpoczętej 7 stycznia 2005 r. o godz. 12.00, przewodniczył J.E. Ks. Bp Wiktor Skworc. Po nabożeństwie w Kierlikówce trumna przewieziona została do Sanktuarium w Pasierbcu, gdzie w Kościele od godz. 14.00 przy trumnie był odmówiony Różaniec. O godzinie 15.00 rozpoczęło się uroczyste przeniesienie ciała do Kaplicy Cmentarnej. Po modlitwach na cmentarzu, przed Łaskami Słynącego Obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Sanktuarium, odprawiona została Msza Święta.
    W ceremonii pogrzebowej wzięli udział licznie przybyli Księża Dekanatu Lipnickiego, wierni z Parafii Kierlikówka, delegacje szkół i samorządu z terenu gminy Trzciana, delegacje parafii, w których pracował zmarły kapłan, a także parafianie z Pasierbca oraz rodzina i przyjaciele Zmarłego Kapłana.
                                                                                

FOTORELACJA Z UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWYCH >>>

RELACJA PRASOWA "WIADOMOŚCI GMINNYCH" >>>

WSPOMNIENIE KS. PRAŁATA JÓZEFA WAŚNIOWSKIEGO O Ś.P. KSIĘDZU WŁADYSŁAWIE RYSIU >>>

back.jpg (466 bytes)