herbtrzciana.jpg (2801 bytes)

III SESJA RADY GMINY

30.12.2002

   Ostatnia w 2002 roku sesja Rady Gminy miała dwuczęściowy charakter. Najpierw w sali obrad, w Domu Strażaka w Trzcianie, radni uchwalili ostatnie zmiany w budżecie, spowodowane otrzymaniem dofinansowania z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na zakup sprzętu komputerowego dla szkół w Kamionnej, Kierlikówce i Trzcianie. Każda z placówek otrzymała w grudniu po 10.900 złotych. Pozostałe pieniądze (po cztery tysiące złotych) przekazane zostaną już w roku bieżącym. Aby te środki uzyskać szkoły muszą zorganizować szkolenia dla rolników i bezrobotnych i stanie się to pod koniec pierwszego kwartału 2003 roku.

     Potem radni wraz z Wójtem Gminy Józefem Nowakiem pojechali w teren, aby zapoznać się ze zrealizowanymi już i nadal prowadzonymi przez gminę inwestycjami.

   Radni najpierw odwiedzili Szkołę Podstawową i Gimnazjum w Trzcianie. Był tam w 2002 roku wykonywany remont kapitalny węzła sanitarnego, adaptacja poddasza na pomieszczenia dla młodzieży i pokój nauczycielski, a także nowa elewacja. Obecnie planowana jest rozbudowa szkoły o salę gimnastyczną. Z Trzciany udano się do Leszczyny. Radni obejrzeli tam między innymi miejsce, w którym planowana jest budowa stacji przekaźnikowej "Centertel". Na budowę nie zgadzają się jednak okoliczni mieszkańcy. W Leszczynie obejrzano również Dom Kultury, którego dach ma być w najbliższym czasie wyremontowany.

   Z Leszczyny radni pojechali do Kierlikówki, gdzie obejrzeli szkołę, którą w ubiegłym roku ocieplono i wykonano na niej nową elewację. Kolejnymi punktami objazdu były Ujazd i Rdzawa. W pierwszej miejscowości radni obejrzeli oddany w ubiegłym roku Dom Strażaka, a w drugiej pojechali pod szkołę, gdzie aktualnie wykonywane jest ogrodzenie boiska sportowego. Ostatnim punktem objazdu była nowa Szkoła Podstawowa w Kamionnej. Radni przyjrzeli się postępowi prac przy wykańczaniu drugiego skrzydła szkoły. W pierwszym bowiem dzieci uczą się już od kilku tygodni.

    Na podstawie relacji (PB) w Dzienniku Polskim opr. tols

wstecz