Zespół Złota Pieśn - Leszczyna 2013.

Zespół Złota Pieśn - Leszczyna 2015.

ZESPÓŁ WOKALNO - INSTRUMENTALNY "ZŁOTA PIEŚN"

  1.Zespół "Złota Pieśń" (nazwa pochodzi od jednego z psalmów z Pisma Świętego) powstał w 2007 roku przy Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Leszczynie. Wcześniej działała tu schola, ale przestała istnieć. Wtedy Agnieszka Leszczyńska pomyślała o utworzeniu zespołu wokalno - instrumentalnego. Ówczesny proboszcz - Ks. Aleksander Stanula wyraził na to zgodę. Debiutem zespołu była na pewno oprawa mszy świętej, w drugą niedziela miesiąca, ponieważ każda suma drugiej niedzieli miesiąca była w szczególny sposób kierowana do młodzieży.   Zespół wykonywał m. in: takie utwory, jak: Psalm mojej nadziei, Zmartwychwstały Pan, Nie szukaj żywego, Zmartwychwstał Pan, Alleluja - Psalm 148, Raduje się dusza ma, Jezus najwyższe Imię, Chwalić chcę mego Pana, Eli Eli.
Zespół gra zazwyczaj utwory religijne, ale czasem (np. na pikniku w Leszczynie), na specjalne życzenie lub inną okazję wykonywał tez inne, świeckie utwory.
    Członkowie zespołu co roku się zmieniali, pozostawała tylko założycielka. W roku 2015 przedstawiał się następująco: Agata Chojecka (wokal), Patrycja Paciorek (flet poprzeczny, wokal), Tomasz Mikołajek (instrumenty klawiszowe i perkusyjne), Bartosz Stochel (saksofon), Filip Leszczyński (akordeon), Agnieszka Leszczyńska (gitara elektro - akustyczna, wokal) i Rafał Piekarz (skrzypce).
   Początkowo zespół zajmował się oprawą muzyczną Mszy Świętych w Leszczynie, a także uświetnianiem uroczystości kościelnych, tj. ślubów, chrztów, prymicji itp. Zespół można było usłyszeć w każdą drugą niedzielę miesiąca podczas sumy o godz. 10.00, a także w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Repertuar jest ustalany indywidualnie do każdej uroczystości w zależności od ewangelii, konkretnego święta lub sakramentu, który podczas takiej mszy jest udzielany.
   26 kwietnia 2016 roku "Złota Pieśń" wystąpiła w leszczyńskiej świetlicy wiejskiej w wieczornicy "Jan Paweł II - droga do świętości". Wystąpili wtedy: Agata Chojecka, Patrycja Paciorek, Bartosz Stochel, Filip Leszczyński, Agnieszka Leszczyńska (po mężu Piekarz) i Rafał Piekarz.
   Po tym występie założycielka zespołu Agnieszka Piekarz poinformowała, że był to najprawdopodobniej jej i męża ostatni występ w zespole. Wyraziła także nadzieję, że zespół "Złota Pieśń" będzie działał dalej jeszcze przez wiele lat.

Powiedzieli o sobie:

Agnieszka Piekarz
   Aktualnie jestem studentką filozofii, specjalność etyka stosowana. Na gitarze gram od czwartej klasy szkoły podstawowej, ponieważ w tym czasie w Zespole Szkół w Leszczynie istniało kółko gitarowe, na które uczęszczałam. Później rodzice zapisali mnie na prywatne lekcje gry na gitarze i śpiewu w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Wiśniczu. Ukończyłam także Ognisko Muzyczne w Szkole Muzycznej w Bochni na tym samym instrumencie. Obecnie jestem na ostatnim (drugim) roku Szkoły Wokalno-Aktorskiej w Krakowie. Podczas mojej edukacji muzycznej miałam możliwość współpracy z wieloma zespołami, oraz nagrania płyty z zespołem "Brzeskie Smyczki". Zdobyte doświadczenie starałam się wykorzystać w prowadzeniu zespołu parafialnego.

Rafał Piekarz

   Student fizjoterapii. Na gitarze gra od 12 roku życia, a na skrzypcach od dziewięciu lat. Ukończył ognisko muzyczne w Bochni, oddział w Brzesku doskonaląc grę na skrzypcach. Grał i śpiewał w zespole parafialnym w Brzesku. Uczęszczał na grupę teatralną przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku. Należy do zespołu "Brzeskie Smyczki", z którym nagrał płytę muzyki filmowej. Miłość do muzyki zaszczepiła w nim rodzina, z którą grywa w wolnym czasie.

Agata Chojecka
   Od paru lat należę do zespołu parafialnego "Złota Pieśń", w którym jestem wokalistką. Przez cztery lata uczęszczałam do Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. prof. Jerzego Żurawlewa w Bochni, którą ukończyłam trzy lata temu. Przez ten czas uczyłam się gry na flecie poprzecznym oraz fortepianie".

Bartłomiej Stochel
   Jestem na trzecim roku Szkoły Muzycznej pierwszego stopnia w Trzcianie. Uczę się grać na saksofonie altowym, który mnie bardzo pociąga i dodatkowo na pianinie. Moim marzeniem jest dalsze kontynuowanie gry na instrumentach".

Filip Leszczyński
   Uczę się grać na akordeonie w Szkole Muzycznej I stopnia w Trzcianie od pięciu lat. Bardzo lubię swój instrument, szczególnie dlatego, że gram nie tylko w szkole muzycznej, ale przede wszystkim w moim zespole "Złota Pieśń". Wtedy naprawdę czuję że nie gram tylko dla siebie, ale ku uciesze innych. Ludzie potrafią docenić nasz trud i zaangażowanie w prowadzony zespół. Cieszę się kiedy słyszę po występie, że się podobało, to bardzo miłe, a dodatkowo dopinguje do dalszej pracy".

Patrycja Paciorek
   Gram na flecie poprzecznym. Moja przygoda z muzyką rozpoczęła się we wrześniu 2010 r. Wtedy też rozpoczęłam naukę w Szkole Muzycznej I stopnia w Trzcianie. Obecnie jestem absolwentką tejże szkoły i kontynuuję swoją pasję w różnoraki sposób..."

Tomasz Mikołajek
   Na intrumentach klawiszowych gram około 8 lat. Przez dwa lata pobierałem prywatne lekcje, później uczyłem się sam. Skończyłem czteroletnią Szkołę Muzyczną I stopnia w Bochni na perkusji, a gram już na niej około 6 lat.

Zespół "Złota Pieśń" - Leszczyna. Zespół "Złota Pieśń" - Leszczyna.
Zespół "Złota Pieśń" - Leszczyna. Zespół "Złota Pieśń" - Leszczyna.

Zespół "Złota Pieśń" - Leszczyna.

LINKI DO NAGRAŃ WIDEO

29.06.2013 26.04.2015

wstecz