SPOTKANIE ZE ¦WIATEM MITÓW

    22 kwietnia 2004 roku w PSP w Ł±kcie Dolnej odbył się gminny konkurs pod hasłem "Spotkanie ze ¶wiatem mitów". Jego organizatorkami były nauczycielki języka polskiego - mgr Małgorzata Dudek oraz historii mgr Bronisława Dziedzic-Fasuga.

    Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem w¶ród młodzieży wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Trzciana. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród odbyło się 1 czerwca 2004 roku w PSP w Ł±kcie Dolnej, podczas "Dnia Greckiego". Na uroczysto¶ć, przygotowan± metod± projektu, złożyły się: recytacja wierszy o Grecji w wykonaniu uczniów klasy zerowej, prezentacja potraw greckich i wywiad z osob±, która była w Grecji (klasa I), prezentacja historii igrzysk olimpijskich (klasa II). Następnie kolejne klasy prezentowały symbole narodowe Greków, wierzenia starożytnej Hellady (inscenizacja). Zaprezentowano także najsłynniejsze greckie zabytki i sylwetki przedstawicieli nauki greckiej. Szkolne koło taneczne zaprezentowało najsłynniejszy taniec grecki - popularn± zorbę.

    Dopiero potem ogłoszono wyniki i wręczono nagrody. Wygrała Karolina Kukla z klasy szóstej PSP w Ł±kcie Dolnej, która wyprzedziła dwie reprezentantki PSP w Kierlikówce - Joannę Ferenc (II miejsce) i Karolinę Młyńsk±.

[wstecz]