II GMINNY KONKURS RUCHU DROGOWEGO

Łąkta Dolna 27 maja 2003 r.

II Gminny Konkurs Ruchu Drogowego w Łąkcie Dolnej.

Uczestników konkursu powitała Dyrektorka PSP w Łakcie Dolnej mgr Stanisława Gąsiorek.

      Już po raz drugi rozegrano w zaimprowizowanym miasteczku ruchu drogowego przy Szkole Podstawowej w Łąkcie Dolnej Gminny Konkurs Ruchu Drogowego, który jest przeznaczony wyłącznie dla uczniów klas czwartych. Cenna to impreza, albowiem większość z tych uczniów czeka za kilka dni egzamin na kartę rowerową i mogli potraktować konkurs, jako ostatni sprawdzian wiedzy i umiejętności. 

      Impreza, w której wzięły udział czteroosobowe reprezentacje szkół podstawowych z terenu gminy, rozpoczęto zbiórką na przyszkolnym boisku. Uczniów, nauczycieli - opiekunów oraz policjantów z Rewiru Dzielnicowych w Trzcianie, powitała Dyrektorka PSP w Łąkcie Dolnej mgr Stanisława Gąsiorek. Potem przewodniczący Komisji Konkursowej sierżant sztabowy Jacek Trzeciak zapoznał uczestników konkursu z regulaminem. Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej (test wyboru - 21 pytań) oraz sprawnościowej jazdy rowerem po torze, na którym ustawiono znaki drogowe. Rowerzyści musieli także prawidłowo wykonać na rowerze ósemkę oraz slalom.

II Gminny Konkurs Ruchu Drogowego w Łąkcie Dolnej.

Rowerzyści pokonywali najpierw sprawnościowy tor.

      Jako pierwszy na trasę sprawnościowego toru przeszkód wyruszył Paweł Grodziński z PSP w Kamionnej. Nie poszło mu najlepiej, bo policjanci naliczyli się aż pięciu usterek. Następnych 10 zawodników także potraciło tu punkty. Dopiero dwunasty zawodnik przejechał trasę bezbłędnie i była to ... dziewczyna - reprezentantka PSP w Kierlikówce Agnieszka Kącka. Na dwudziestu startujących komplet (12) punktów uzyskało tylko trzech uczniów. Prócz Agnieszki byli to: Dominik Tabor i Mateusz Tabor - obaj reprezentowali PSP w Leszczynie.
II Gminny Konkurs Ruchu Drogowego w Łąkcie Dolnej.

Jako pierwsza bezbłędnie pokonała tor Agnieszka Kącka z PSP w Kierlikówce.

      Po zakończeniu sprawnościowej jazdy rowerem, uczestnicy konkursu udali się do sali szkolnej, gdzie pisali test wiadomości o ruchu drogowym i jego zasadach. W tej części konkursu najwięcej punktów (po 19) zdobyli uczniowie z PSP w Łakcie Dolnej: Robert Piech i Sebastian Piech. W czasie, gdy jury podliczało punkty, uczniowie mogli (dzięki sponsorom) zjeść posiłek. Potem zaproszono wszystkich do sali gimnastycznej, gdzie odbyła się ceremonia ogłoszenia wyników i rozdania nagród.     

II Gminny Konkurs Ruchu Drogowego w Łąkcie Dolnej.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

    Przewodniczący jury sierżant sztabowy Jacek Trzeciak ocenił, że poziom przygotowania uczniów do konkursu był wysoki:  - Dziękuję wam, bo byliście dobrze przygotowani i pokazaliście wysokie umiejętności na torze sprawnościowym, jak również wykazaliście się wysoką wiedzą podczas pisania testu. Następnie ogłosił wyniki i wspólnie z pozostałymi członkami jury wręczył wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy, a najlepszym także atrakcyjne nagrody rzeczowe. Konkurs rozgrywany był zarówno w kategorii indywidualnej, jak i zespołowej.  Indywidualnie pierwsze miejsce zajął Mateusz Tabor z PSP w Leszczynie (opiekun mgr Stanisław Tracz), drugie (po dogrywce) Robert Piech z PSP w Łakcie Dolnej, trzecie jego kolega z klasy Sebastian Piech (Opiekun mgr inż. Grazyna Kulijewicz). Jury wyróżniło ponadto: Dominika Tabora z PSP w Leszczynie oraz Rafała Górkę z PSP w Kierlikówce (opiekun - Teresa Ziółkowska).  

     Puchar za zwycięstwo zespołowe, ufundowany przez Komendanta Rewiru Dzielnicowy Policji w Trzcianie,  zdobyli reprezentanci gospodarzy - drużyna PSP w Łąkcie Dolnej, startująca w składzie: Sebastian Piech, Robert Piech, Szczepan Czapeczka i Stanisław Król. Miejsce drugie przypadło drużynie PSP w Leszczynie, trzecie PSP w Kamionnej (opiekun Barbara Sroka), czwarte PSP w Kierlikówce (w tej drużynie startowały dwie dziewczyny) i piąte PSP w Trzcianie (opiekun mgr Jolanta Bębenek).

II Gminny Konkurs Ruchu Drogowego w Łąkcie Dolnej.

Pamiątkowe zdjęcie zawodników, organizatorów i opiekunów konkursu.

   Zanim zakończyła się ceremonia wręczenia nagród, Dyrektorka PSP w Łakcie Dolnej mgr Stanisława Gąsiorek poinformowała uczestników konkursu, że oprócz dyplomów i nagród wszyscy uczniowie, którzy jeszcze nie mają kart rowerowych, poprzez udział w konkursie, egzamin zdali i będą mogli otrzymać kartę rowerową.

II Gminny Konkurs Ruchu Drogowego w Łąkcie Dolnej.

Ten wartościowy i pożyteczny konkurs jest zasługą tych oto osób.

    Sprawne i szybkie przeprowadzenie tego konkursu jest zasługą tych oto osób: (od lewej) sierżanta Adama Tatko, nauczycielek mgr Jolanty Młyńskiej i mgr Cecylii Piskorz oraz sierżanta sztabowego Jacka Trzeciaka - Komendanta Rewiru Dzielnicowych w Trzcianie. Szczególne uznanie za wartościowy pomysł, jak również znalezienie sponsorów oraz bardzo dobrą współpracę z policją, należy się nauczycielkom PSP w Łąkcie Dolnej: mgr Jolancie Młyńskiej i mgr Cecyli Piskorz. Konkurs będzie kontynuowany, a Dyrektorka Szkoły mgr Stanisława Gasiorek zapowiada, że już w miasteczku ruchu drogowego z prawdziwego zdarzenia, które niebawem zostanie wybudowane przy szkole.

II Gminny Konkurs Ruchu Drogowego w Łąkcie Dolnej. II Gminny Konkurs Ruchu Drogowego w Łąkcie Dolnej.
Najlepsi indywidualnie i drużynowo.

Sponsorzy: Rewir Dzielnicowych w Trzcianie, Wiesław Kukla, Bronisław Kłósek, Stanisław Stańdo, Kazimierz Sowiński, Bogusława Nędza-Sikoniowska.

wstecz