- rocznik 1990 - uczeń Publicznego Gimnazjum w Leszczynie - należy obecnie do czołówki polskich tenisistów stołowych w kategorii kadetów i juniorów.

      Wspaniale się rozwijającą karierę sportową w znacznym stopniu zawdzięcza ojcu Antoniemu Osice oraz Adamowi Dziedzicowi - trenerowi Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Żegocina, z którym trenował przez trzy lata. Początkowo pozostawał w cieniu swojego starszego brata Janusza - również bardzo dobrego zawodnika - ale wkrótce zaczął osiągać znaczące sukcesy. Przez dwa sezony grał w żegocińskim klubie i w jego barwach zdobywał pierwsze znaczące sukcesy w kategorii żaków, a potem młodzików. W maju 2001 roku wywalczył tytuł mistrza Małopolski w kategorii żaków. 17 listopada tego samego roku zajął na turnieju w Gorlicach zajął II miejsce w II Wojewódzkim Klasyfikacyjnym Turnieju Młodziczek i Młodzików, a więc w kategorii wyższej. 10 lutego 2002 roku, w III Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym  Młodzików i Młodziczek w Tenisie Stołowym,  rozegranym w Tarnowie, wśród chłopców  zwyciężył Sławomir Osika, pokonując zdecydowanie wszystkich zawodników. 4 maja 2002 roku w Skierniewicach rozegrano półfinały indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek. Sławek zajął tam IV miejsce. Wygrał 3 mecze i 2 przegrał. Grał z bardziej wyrośniętymi przeciwnikami i prezentował się bardzo dobrze. Duże upały utrudniały mu jednak swobodną grę. - Cieszę się także z tego, że Sławek umie przegrywać i zachowuje się bardzo dobrze, w przeciwieństwie do innych zawodników grających w Skierniewicach - powiedział po zawodach jego ówczesny trener Adam Dziedzic. Utalentowany zawodnik nadal utrzymywał się w czołówce najlepszych zawodników Małopolski. W marcu 20903 roku, w III Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Młodzików w Tenisie Stołowym, rozegranym w Stroniu Śląskim, Sławomir Osika wystąpił jako jeden z dwóch reprezentantów Małopolski. Po raz kolejny nie zawiódł pokładanych w nim nadziei. Zawodnik LUSKS Żegocina zanotował kolejny sukces - zajął   trzecie miejsce i awansował do finału Pucharu Polski. Wywalczył tam drugie miejsce.  Gdy Polski Związek Tenisa Stołowego ogłosił końcowe listy klasyfikacyjne za sezon 2002/2003 okazało się, że  Sławomir Osika uplasował się na szóstym miejscu w kategorii młodzików. Znalazł się więc w absolutnej czołówce młodych polskich tenisistów stołowych.

Sławomir Osika jako początkujący zawodnik druzyny LUSKS Zegocina (2000 r.).
Sławomir Osika jako początkujący zawodnik drużyny LUSKS Żegocina (2000 r.). Ze starszym bratem Januszem na treningu w Żegocinie.

    Po prawie trzech latach trenowania w żegocińskim klubie i odniesieniu tak znaczących sukcesów, rodzice Sławka zdecydowali przenieść syna do innego innego, lepszego klubu, w którym pod okiem zawodowego trenera mógłby dalej rozwijać swój niewątpliwy talent. Po pewnych perypetiach Sławek stał się wreszcie zawodnikiem trzecioligowej Olimpii Bucze, w której barwach występuje do dziś. 

Sławek na podium w Pucharze Polski Młodzików (Wałcz 2003 r.)
Bracia Osikowie w drużynie LUSKS Żegocina - III liga (2002 r.). Sławek na podium w Pucharze Polski Młodzików (Wałcz 2003 r.)

    Perypetie związane ze zmianą trenera i przynależności klubowej na szczęście nie zaszkodziły Sławkowi w utrzymaniu wysokiej formy. Stał się czołowym zawodnikiem swojego nowego klubu, zdobywając bardzo dużo punktów w rozgrywkach ligowych. Odniósł także dalsze znaczące sukcesy indywidualne zdobywając m. in. w kwietniu 2005 roku tytuły Mistrza Małopolski aż w trzech kategoriach: kadetów i juniorów - indywidualnie oraz w grze mieszanej (wspólnie z Agnieszką Sikorską). Został także trzecim zawodnikiem Mistrzostw Polski LZS-ów w kategorii kadetów. Za sezon 2004/2005 został sklasyfikowany na 18 miejscu Ogólnopolskiej Listy Klasyfikacyjnej Kadetów.

    Grzeczny, spokojny, dobrze się uczący, pracowity, utalentowany - tak o nim wypowiadają się nauczyciele i trenerzy. Te cechy powinny przynieść Sławomirowi Osice powodzenie nie tylko w sporcie, ale i w życiu prywatnym. Życzymy młodemu zawodnikowi z Leszczyny wielu dalszych sukcesów sportowych. Z przyjemnością i dumą napiszemy o tym w naszym serwisie.

Sławek na Mistrzostwach Polski LZS-ów. Sławek podczas Turnieju o Puchar Lata w Żegocinie.
Sławek na Mistrzostwach Polski LZS-ów (Tarnów - 2005 r.). Sławek podczas Turnieju o Puchar Lata w Żegocinie (2005 r.).

DYPLOMY DLA SŁAWOMIRA OSIKI ZA MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO W ROKU 2005

w kategorii kadetów w kategorii juniorów w grze mieszanej kadetów

wstecz