DLA KOGO PUCHAR WÓJTA ? DLA LESZCZYNY !!!

Mecz finałowy: Kamionna (zielone stroje) atakuje bramkę Leszczyny.
Mecz finałowy: Kamionna (zielone stroje) atakuje bramkę Leszczyny.

           Chyba jeszcze nigdy na stadionie piłkarskim w Rdzawie, gdzie w piękne niedzielne popołudnie 20 lipca 2003 roku rozegrano dwa ostatnie, finałowe mecze IV Gminnego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy w Trzcianie, nie było tylu kibiców. Najpierw w meczu o III miejsce drużyna Kielikówki bez problemów, pokonała wysoko 4:1 reprezentację Łąkty Dolnej, prowadząc już do przerwy 2:0. Przybyłe całymi rodzinami grupy kibiców z Łąkty były zawiedzione, bowiem ich drużyna, choć z prawie całkowicie zmienionym w stosunku do ubiegłego roku składzie, przystępowała do turnieju w roli ubiegłorocznego zwycięzcy tej imprezy. Dla Kierlikówki bramki strzelili: Rafał Kukla - 2 oraz Kamil Sroka i z rzutu karnego Kamil Kukla. Łąkta Dolna honorowego gola zdobyła dopiero w końcówce meczu. 

           Mecz o I miejsce, w którym zmierzyły się reprezentacje Kamionnej i Leszczyny, dostarczył kibicom (a było ich ponad 500) nie lada emocji. Do walki zawodników z Leszczyny dopingowali kibice wyposażeni w bęben i strażacką syrenę. Kamionną z kolei głośno dopingowały śpiewające grupy młodzieży, choć na stadionie można było dostrzec także seniorów. Trzeba przyznać, że kibice zachowywali się bardzo kulturalnie. Mecz wart był oglądania. Od pierwszych minut zaatakowała Kamionna. Atak za atakiem sunął na bramkę Leszczyny. Drużyna ta broniła się jednak skutecznie, wyprowadzając groźne kontrataki. Jeden z nich, przeprowadzony prawym skrzydłem, zakończył się pięknym strzałem Radosława Wójcika, po którym piłka wylądowała w górnym okienku bramki Kamionnej. Piękny strzał, piękny gol, 1:0 - radość kibiców Leszczyny !               Płynęły minuty, a obraz gry nie ulegał zasadniczej zmianie. Wciąż atakowała Kamionna, wciąż skutecznie broniła się Leszczyna, mając oparcie w bardzo dobrze broniącym bramkarzu. Nikt nie przypuszczał wtedy, że to właśnie leszczyński golkiper stanie się w drugiej połowie bohaterem finałowego meczu. Za zagranie ręką na polu karnym sędzia zarządził rzut karny. Bramkarz Leszczyny wyczuł jednak intencje zawodnika Kamionnej i sparował jego strzał. Dobitka okazała się niecelna. Jak się wydaje, to był przełomowy fragment meczu. Kamionna wciąż atakowała, ale już jakby bez wiary w zwycięstwo.

            Zawodników z Kamionnej trzeba pochwalić za wielką ambicję. Z pasją atakowali bramkę rywali. Zabrakło jednak skuteczności. Drużyna z Leszczyny zagrała z wielką konsekwencją. Szanując piłkę, wybijając w aut w każdej groźnej sytuacji, groźnie kontratakując (miała jeszcze przynajmniej dwie szanse na bramki, a Krzysztof Bębenek po jednym z kontrataków strzelił w słupek) osiągnęła sukces. Tym sposobem w najbliższą niedzielę właśnie ekipa Leszczyny odbierze za wygranie turnieju Puchar, ufundowany Przez Wójta Gminy Józefa Nowaka. Trzeba dodać, że finałowy mecz oglądali sołtysi obu wsi, a także sam fundator pucharu.

FOTOREPORTAŻ

Kliknij w miniaturkę, aby uzyskać powiększenie.

IV Gminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy w Trzcianie IV Gminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy w Trzcianie IV Gminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy w Trzcianie
IV Gminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy w Trzcianie IV Gminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy w Trzcianie IV Gminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy w Trzcianie

OSTATECZNA KLASYFIKACJA TURNIEJU

I miejsce II miejsce III miejsce
Drużyna Leszczyny. Drużyna Kamionnej. Drużyna Kierlikówki.
LESZCZYNA KAMIONNA KIERLIKÓWKA

wstecz