Szlak (3) czerwony.

      Początkiem i końcem trasy jest Szkoła Podstawowa w Rdzawie. Drogą prowadzącą w kierunku Trzciany dojeżdżamy do mostku i skręcamy w wąską asfaltową drogę. Pokonując niewielkie wzniesienie dojeżdżamy do drogi Ujazd - Zbydniow. Tuż obok zakładu drobiarskiego skręcamy w lewo i drogą betonową zdążamy do Kapliczki Św. Kingi w Ujeździe, wzniesionej dla umocnienia miejscowego kultu związanego z usytuowaną obok kapliczką szafkową i źródełkiem.          Wracamy z powrotem do skrzyżowania na Ujeździe, skręcamy w lewo i zjeżdżamy w dół widokową drogą prowadzącą do Trzciany. Docieramy do Kościoła Świętej Małgorzaty w Trzcianie i Pomnika Ofiar I Wojny Światowej. Kierujemy się na północ. Po lewej stronie drogi znajduje się Cmentarz Wojskowy Ofiar l Wojny Światowej z dwoma kwaterami. Podążając w górę dojeżdżamy do Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej w Leszczynie. Skręcamy w lewo, w kierunku wspaniale wkomponowanego w zalesione wzgórze znajdujące się po prawej stronie drogi Cmentarza l Wojny Światowej z okrągłą kamienną kaplicą nakrytą stożkowym drewnianym gontem.
      Wracamy tą samą drogą do kościoła Trzcianie i skręcamy w lewo, w kierunku Łąkty Dolnej, by dojechać do charakterystycznego słupa z napisem dwujęzycznym "Zugang - Droga", wskazującym drogę co trzech prawe identycznych Cmentarzy Wojskowych, położonych wśród pól uprawnych, w urokliwym miejscu, około 1 km od drogi głównej. Powracając z cmentarzy, przejeżdżamy dość ruchliwą drogą w kierunku Trzciany i za szkołą w Łąkcie Dolnej skręcamy w lewo.
      Drogą przez Półrolki z widokiem na kościół w Trzcianie i położony wyżej cmentarz dojeżdżamy do skrzyżowania i wjeżdżamy na drogę szutrową, kierując się na południe. Przejeżdżając obok starej cegielni, skręcamy w prawo. Doliną, asfaltową drogą wzdłuż potoku, jedziemy wśród zabudowań na zachód. Po lewej stronie mijamy Kościół w Kierlikówce, naprzeciwko za potokiem Kapliczkę. Dojeżdżamy do skrzyżowania obok krzyża po lewej stronie kierujemy się do punktu wyjścia trasy.

MAPKA TRASY CZERWONEJ

Trasa czerwona

wstecz